РЕФОРМИ ВІД НАРОДУ: економіка має стрімко зростати.

Економічна ситуація в Україні є вкрай незадовільною і це є тим фактором, який негативно впливає на всі сфери життєдіяльності суспільства, включаючи і взаємовідносини з різними країнами світу. Достатньо сказати, що якби наша економіка почала показувати різке зростання, це була б надпотужна зброя і в нинішній боротьбі з агресивною Росією. Покращення добробуту українців унеможливило б продовження сепаратизму, який в 2014 році заполонив Україну, і дозволило б в найкоротші терміни невійськовими методами повернути окуповані території Донбасу і Криму.

Економічні реформи мають розпочинатися з призначення Кабінету Міністрів народної довіри, який має бути запропонований, як сьогодні вже вбачається у зв’язку з виборами Президента, новим Президентом України і узгоджений з громадськістю. Парламент в цьому випадку може виступити деструктивним елементом, тому цю процедуру треба зробити в режимі надзвичайного стану.

Кабінет Міністрів в найкоротші терміни має видати низку постанов (не більше 20), в яких має бути регламентована діяльність суб’єктів господарювання в Україні. Основні зміни мають полягати в фіскальній сфері, в спрощенні процедур реєстрації комерційних структур, інших суб’єктів бізнесу, в зменшенні податкового тиску на бізнес, спрощення обліку та звітів для підприємців. Дуже важливо забезпечити для новостворених підприємств податкові канікули терміном на 2 роки з моменту реєстрації та зменшення податків на 50% ще на один рік після завершення податкових канікул. Це в тому випадку, якщо кошти, в разі отриманого прибутку від діяльності, інвестуються підприємством в свій розвиток. Крім того, для орієнтації бізнесменів, інвесторів в економічному просторі України Кабінет Міністрів має запропонувати 12 програм розвитку економіки:

 • Програма розвитку сільського господарства.
 • Програма розвитку легкої промисловості.
 • Програма розвитку транспортної інфраструктури України.
 • Програма розвитку «брендових» виробництв.
 • Програма розвитку туристичної галузі.
 • Програма відновлення та розвитку системи охорони здоров’я.
 • Програма «Столиця».
 • Програма «Наука».
 • Програма «Освіта».
 •  Програма «Енергозабезпечення».
 •  Програма «Житло».
 •  Програма «Безпека» (нова армія).

Для забезпечення фінансування мають бути створені Фонди розвитку економіки держави (ФРЕД-1, -2, -3). Наповнення фінансовими ресурсами має відбуватися за рахунок відшкодування Україні державами-гарантами по Будапештському Меморандуму за відмову від ядерної зброї і передачі третього ядерного арсеналу в світі Російській Федерації (одному з гарантів) без фінансової компенсації, залучення коштів, які були втрачені з 1991 року в результаті корупційної діяльності високопосадовців та коштів, які будуть залучені в результаті проведення внутрішнього займу, а також інвесторів, як українців, так і з-за кордону.

Реалізація програм має здійснюватися новоствореними державними корпораціями (51% акцій) з залученням інвесторів (49%). Орієнтовно в кожну з програм має бути інвестовано 10 млрд. дол. США з боку держави і відповідний обсяг коштів від залучених інвесторів.

Для стимулювання інвесторів має бути забезпечено гарантування преференцій в приватизації державних пакетів акцій інвесторами-учасниками проектів в першочерговому порядку після виходу програм на самоокупність. Корпорації після реалізації програм мають повернути кошти, інвестовані в програми державою в Фонд розвитку економіки держави (ФРЕД), звідки вони інвестувалися. Таким чином буде створений механізм тиражування цих державних програм. Крім того, держава буде орієнтувати інвесторів в необхідному для суспільства напрямку.

 Дуже важливо в цій ситуації відновити соціальну справедливість і підняти зацікавленість пересічних громадян України в участі в розбудові держави. Для цього пропонується використати механізми, основані на розробках, які народилися серед членів організації і мають назву Коефіцієнт запиту на розкіш та Індекс громадянського стану.

Це коротко про основне.

Побудова свідомого громадянського суспільства – це перший етап реформування держави, який повинен відбуватися в режимі надзвичайного стану. Паралельно, протягом 3 років, підчас впровадження інших програм реформування повинен працювати законотворчий центр, який буде створений спеціально для підготовки нової Конституції і Кодексів законів, пов’язаних і узгоджених між собою. До роботи в цьому законотворчому центрі мають залучатися провідні юристи з України та з-за кордону.