Що потрібно Україні?

Політична криза в Україні знову вирішується «договорняком». Знову нам нав’язують рішення,що з самого початку приречені на провал. Знову суспільству пропонують дискусію не навколо чітких програм з фіксованими в процесі реалізації і по їхньому завершенню результатами, а навколо особистостей. Ми ще два роки тому говорили про те, що Україна може бути успішною лише в тому випадку, коли будуть створені і запрацюють нові механізми управління. Коли не фізична особа буде впливати на результати роботи цілої галузі, а то і країни в цілому, а саме система буде регулювати і вибирати найефективніший шлях життя і розвитку суспільства. У нас не залишилось часу на експерименти з залученням іноземних спеціалістів з сумнівними можливостями. Українці в змозі самостійно вирішити всі свої проблеми. Необхідно повірити в свої сили і зрозуміти, що в нашій державі є такий потенціал, що здатний змінити на краще увесь світ. Саме це і пропонується.

 

І. Загальні положення

 

 1. Реформи в державі мають бути всеохоплюючі, досягати всіх сфер діяльності громадян.
 2. Базовим принципом реформування має бути «принцип повної компенсації та відповідності». Що означає: за нанесені збитки – повне відшкодування; за роботу на користь – адекватна виплата; за злочин – покарання за законом. В міждержавних відносинах – якщо українцю віза в країну Шенгенської зони коштує 50 євро, то і віза в Україну громадянину країни Шенгенської зони теж має коштувати 50 євро. Такі важкі злочини, як несплата податків, вбивство (або замовне вбивство), зґвалтування не мають терміну давності.
 3. Зміна Конституції України може відбуватися виключно після проведення референдуму. При цьому, обов’язково всенародне обговорення в процесі підготовки тексту змін в засобах масової інформації.
 4. Базовим елементом формування системи управління має бути первинна громада, яка складається з мешканців багатоповерхового будинку (в місті), вулиці (в селищі із населенням більше 1000 жителів), селища (для селища з населенням менше 1000 жителів). Первинна громада реєструється як юридична особа – неприбуткова з особливим статусом по звітності і управлінню. Тільки ця структура може вступати у відносини з постачальниками та експлуатаційними організаціями.
 5. В Україні земля сільськогосподарського виробництва – є державною власністю стратегічного значення. Надається в оренду громадянам з правом передачі в суборенду з орендною платою 3 рівнів залежно від родючості землі.
 6. Громадяни України мають права згідно Конституції, а також обов’язки. Кожного року громадянин України зобов’язаний:
 • Пройти обов’язковий щорічний медогляд, починаючи з народження і протягом всього життя;
 • Здати Декларацію про доходи та наявність активів. З 18 років і по життєво Декларація має здаватися на початку року (протягом перших трьох місяців) за рік, що минув. В разі неподачі Декларації в термін нараховується пеня в розмірі мінімальної заробітної платні за кожен місяць, починаючи з 1 січня поточного року. При невиконанні цієї умови в термін, що обумовлює подання Декларації за наступний рік – відкривається кримінальне провадження. В розгляді будь-яких проваджень приватна власність – пріоритет і забезпечується державою.

Вище наведене має бути зафіксоване в 10 (максимум) постановах Кабінету міністрів, який має бути створений як Кабінет Народної довіри за ініціативою народу (громадські організації).

 

ІІ. Параметри, які мають бути забезпечені.

 

Визначаються основні параметри, які мають забезпечити реформи (як технічне завдання для реформаторів):

 1. Курс гривні до долару США:

Через 3 місяці – 1 долар США коштує 20 грн.

Через 1 рік – 1 долар США коштує 15 грн.

Через 2 роки – 1 долар США коштує 12 грн.

Через 3 роки – 1 долар США коштує 10 грн.

 1. ВВП:

Перший рік – 190 млрд. доларів США.

Другий рік – 250-300 млрд. доларів США.

Третій рік – 350-400 млрд. доларів США.

 1. Робочі місця (високоефективні):

Перший рік – 1,5 млн.

Другий рік – 2,5 млн.

Третій рік – 3 млн.

 1. Правова система:

За 1 місяць скласти план заміни складу прокуратури та суддів.

За 3 місяці замінити 30% складу

За 1 рік 100% заміна складу.

 1. Створення та забезпечення функціонування Законотворчого Центру по підготовці нової Конституції України – 3 місяці.
 2. Корпус швидкого реагування – окреме військове формування на контрактній основі, створене за натівськими стандартами, підпорядковане Президенту), чисельністю 50 тисяч військовослужбовців.

Через 3 місяці – 10 тисяч військовослужбовців.

Через 1 рік – 20 тисяч.

Через 2 роки – 30 тисяч.

Через 3 роки – 50 тисяч.

 1. Створення системи первинних громад:

Юридичне забезпечення – 1 місяць

Формування первинних громадських юридичних осіб – 3 місяці.

Формування районних громад (з передачею в оренду або закріпленням земель сільськогосподарського призначення) – 1 рік.

Формування обласних громад (створення обласних фондів земель сільськогосподарського призначення) – 2 роки.

З`їзд представників громад – 3 роки.

 1. Звільнення і передача під юрисдикцію України захоплених територій Луганської та Донецької областей – 3 місяці – 1 рік.
 2. Повернення анексованого Криму – 3 роки.

 

ІІІ. Комплексна програма розвитку держави.

 

Комплексна програма має включати в себе 12 галузевих підпрограм. Впровадження підпрограм має бути поетапним: 3 етапи по 4 підпрограми. Впровадження має здійснюватися протягом 3 років (кожного року по 4 підпрограми). На цей період необхідно ввести  особливий режим функціонування державних інституцій, суспільства (надзвичайний стан). Для реалізації програми мають бути створені державні корпорації (51% акцій належить державі) із залученням інвесторів (49%). Після виходу підпрограм на самоокупність державна частка може приватизуватися з преференціями для інвесторів-учасників. Фінансування програм має здійснюватися через Фонд розвитку економіки держави (ФРЕД), наповнення якого фінансовими ресурсами має здійснюватися за рахунок гарантій по Будапештському меморандуму, коштів, що будуть повернені в результаті антикорупційної діяльності суспільства, а також коштів інвесторів-учасників програм.

Для успішної реалізації програми необхідно залучити 120 млрд. доларів США та домогтися списання зовнішнього боргу України, що на сьогодні сягнув 75 млрд. доларів США.

Перелік галузевих програм:

 1. Програма розвитку сільського господарства.
 2. Програма розвитку легкої промисловості.
 3. Програма розвитку транспортної інфраструктури України.
 4. Програма розвитку «брендових» виробництв (АН, Моторсіч, «КБ Південне», Чорноморський суднобудівельний завод, тощо, усього 10-12 підприємств).
 5. Програма розвитку туристичної галузі.
 6. Програма відновлення та розвитку системи охорони здоров’я.
 7. Програма «Столиця».
 8. Програма «Наука».
 9. Програма «Освіта».
 10. Програма «Енергозабезпечення».
 11. Програма «Житло».
 12. Програма «Безпека» (нова армія).

 

Результатом впровадження ініціатив має бути:

 1. Вихід економіки України на стабільне зростання з параметрами, що оговорені в пункті ІІ.
 2. Встановлення миру та відновлення територіальної цілісності держави.
 3. Створення громадянського суспільства, небайдужого до своєї долі.
 4. Створення середнього класу як основного прошарку громадян України, забезпечення внутрішнього ринку споживання в обсягах, що відповідають європейським нормам.
 5. Подолання корупції як домінуючого явища в нашому суспільстві.
 6. Створення політичної системи, яка дійсно служить народу України і забезпечує ефективне управління державою.
 7. Прийняття нової Конституції України.