Як знищуються ініціативи.

В черговий раз вимушені констатувати той факт, що в Україні створений прошарок громадян, яких ми називаємо чиновниками, і це не просто люди, що в силу своєї професійної діяльності так називаються – це клас. Вони живуть за своїми неписаними законами, норми яких ніяк не поєднуються з функціональними обов’язками. Саме тому маємо можливість бачити і, саме головне, постійно відчувати на собі правовий нігілізм. Чим вище посадовець – тим більше порушуються правові норми, не кажучи вже про вимоги посадових інструкцій.

В середній школі № 7, що в Солом’янському районі м. Києва є проблема. Там довгий час ремонтується спортивний зал, а спортивні майданчики знаходяться в такому стані, що використовувати їх для занять з фізичного виховання травмонебезпечно. Яким чином проводяться уроки фізкультури у школярів – не зрозуміло. Дивлячись на таку ситуацію, група ентузіастів з прилеглих до школи житлових будинків створила ініціативну групу і звернулася до ГО «ГОПАК» з проханням вплинути на керівництво школи і разом, використовуючи благодійні внески інвесторів, в найкоротший термін виправити ситуацію. Були написані листи з конкретними пропозиціями, підготовлений договір, про все домовлено на словах. І тут почала працювати чиновницька система. В результаті отримали лист з управління освіти Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, в якому було вказано, що ця поважна організація виконує виключно оперативне управління (як це вона робить можна побачити тут  http://ngo-gopak.com/allvideo) і для вирішення означеного питання необхідно звертатися в КМДА.

Звернулися в КМДА. Через місяць отримали відповідь знову з управління освіти Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації за підписом тих же керівників, що підписували і перший лист. Але це вже було зроблено за дорученням заступника міського голови (хоча лист ми писали до мера В. Кличка). Нам пояснили, що в 2018 році на території школи № 7 буде облаштований майданчик з міні-футболу і це буде включено в бюджетне фінансування. Що робити викладачам фізкультури цілий рік - не зрозуміло. Крім того, ми вели мову про створення спортивно-оздоровчого центру, що мав включати, в тому числі, і майданчик для гри в міні-футбол.

Так чудова ініціатива громади може розбитися, наштовхнувшись на неприступну чиновницьку скелю. Наші наступні кроки: особиста зустріч з мером м. Києва В. Кличком.