Як підсилити перемогу?

Подія, яка нещодавно відбулася в Києві на Софійській площі – оголошення про створення Православної Церкви України, помісної, автокефальної, канонічної, без сумніву є історичною. І всі особистості, які приймали участь в процесах, що призвели до такого результату однозначно увійшли в історію і через 100-200 років наші нащадки, вивчаючи історію України, будуть говорити про Патріарха Філарета, Вселенського Патріарха Варфаломія і, звичайно, про теперішнього Президента України П. Порошенка. З огляду на події, які відбуваються в наш час, особливо, що стосується протистояння агресивній Росії і на те, що домінуюча в релігійному житті вірян України Російська православна церква є активним учасником гібридної війни на боці путінського режиму, це ми вважаємо беззаперечною перемогою. Тепер залишається з корінням видерти агентів ФСБ, які засіли в монашеських рясах в численних соборах, монастирях, розкиданих по всій території України і відправити до головного агента ФСБ (з агентурним іменем Міхайлов) Патріарха Кіріла у РФ.

Духовна перемога, яка буде остаточно зафіксована 6 січня 2019 року підчас вручення Томосу про автокефалію Православної церкви України Патріархом Варфоломієм новообраному Митрополиту Епіфанію була б ще більш потужною, якби в середині України всі українці, згуртувавшись, беззаперечно робили свої внески в боротьбу з агресором. Адже ми в стані війни!

І ось з відкритих інформаційних джерел, більше того, з ВР України ми дізнаємося про те, що 2017 рік «Нафтогаз України» закінчив з 39 млрд. грн. прибутку, в той же час «Укргазвидобування» має 30,5 млрд. грн. прибутку, газотранспортна система теж показує високі прибутки, які дорівнюють 80 млрд. грн. Сумарно, якщо ці цифри перевести в долари США, то отримуємо більше 6 млрд. дол. США. В той же час ми дізнаємося, що в 2017 р. ми отримували газ переважно через Словаччину за угодами з 80 комерційними структурами за ціною від 300 до 500 дол. США за тисячу кубометрів і на диво ми дізнаємося, що цей газ є якраз російським. Так, ми не отримуємо цей газ напряму з Росії, з Газпрому, але ми його отримуємо з іншого боку з додатковою виплатою за посередницькі послуги комерційним структурам. Що це за бізнес? Кому такий бізнес потрібний? Зважаючи на те, що ми (держава) , знову ж таки переможно, допомагаємо збіднілому населенню розраховуватись за спожитий газ для побутових потреб і суми субсидій за 2017-2018 рр. складають 125 млрд. грн., не зрозуміло навіщо перекладати з однієї кишені в іншу, адже всі компанії, про прибутки яких ми вище сказали, є державними.

Для розуміння цієї ситуації не вистачає одного пазлика – корупційного. Щойно його вставляєш – все стає на свої місця і картина стає зрозумілою. Дуже шкода, що на фоні перемог, про які ми можемо з гордістю говорити, ми в той же час вимушені говорити про такі ганебні речі. І, якраз ось тут, в цей час дуже доречним було б втручання в ситуацію Президента П. Порошенка з такою ж наполегливістю, цілеспрямованістю і вірою в свою правоту, як і в ситуації з Томосом про автокефалію ПЦУ. Маємо надію, що Рахункова палата за підтримки Гаранта Конституції в найкоротший термін буде мати змогу провести свої перевірки і надати відповіді на питання, що виникли в суспільстві стосовно державних компаній, про які йде мова.