Вірний шлях – йдемо далі!

Як стало відомо з інформації, отриманої від спецпредставника Держдепу США з питань України Курта Волкера, Російська Федерація відмовилась від перемовин в Будапештському форматі. Це означає, по-перше, що те, про що говорилося ще на початку агресивних дій РФ по відношенню до України, коли перші «зелені чоловічки» з’явилися в Криму, через 5 років має якусь реалізацію. Адже, ще в перших публікаціях нашої організації (інформаційні бюлетені) саме Будапештський формат вбачався нами як основний засіб дипломатичних зусиль України, який мав би зупинити Росію в її злочинних намірах. Але й через цей значний проміжок часу перемовини в Будапештському форматі залишаються, на наш погляд, найбільш ефективними.

По-друге, це означає, що керівництво нашої держави таки має вплив на представників теперішньої правлячої еліти США. Їх там чують. Саме після зустрічі П. Порошенка, яка нещодавно відбулася з Куртом Волкером, останній зробив заяву, а це означає, що він мав розмову з представниками керівництва РФ.

По-третє, це свідчить про те, що Російська Федерація саме перемовин в Будапештському форматі найбільше боїться. Зрозуміло, що тільки на зустрічі лідерів держав, які  свого часу в 1994 році підписали Меморандум в Будапешті, потрібно вирішувати це питання. Меморандум став причиною відмови України від статусу ядерної держави та передачі ядерного арсеналу, що, без сумніву, був матеріальним активом країни, без жодної компенсації. Саме на подібному саміті, в означеному форматі Путіну потрібно було б давати відповіді на конкретні питання, на які сьогодні він відповідати не може і не хоче.

Чи означає це, що Україні потрібно опустити руки і змиритися з неможливістю переведення «Мінську» в «Будапешт»? Звичайно, ні! Ми маємо вимагати в будь-якому випадку зустрічі з підписантами Будапештського Меморандуму, навіть якщо це буде за виключенням Росії. Адже Україна свої умови виконала. Сьогодні мають працювати гарантії, а вони мають бути забезпечені беззаперечно, якщо не у військовій формі, то у вигляді фінансової компенсації. А тут мова йде про суми в обсязі 250-300 млрд. дол. США.