Відкритий лист Президенту України П. Порошенку.

Вельмишановний пане Президент!

Починаючи з лютого 2014 року, в світі сталися події, які докорінно змінили настрої в середовищі людей, які живуть на планеті Земля. Правовий нігілізм у міжнародних відносинах, започаткований режимом Путіна зламав безпекові системи в міждержавних відносинах, які вибудовувалися людством на основі уроків Другої світової війни і, в подальшому, холодної війни, розрядка якої була започаткована в 1975 році в Гельсінкі. Як результат Гельсінкського заключного Акту в 1987 році був підписаний договір між Радянським Союзом та США про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. Президент СРСР М. Горбачов та президент США Р. Рейган пишалися своїми дипломатичними здобутками і світова спільнота це, безумовно, відзначала, про що свідчить Нобелівська премія миру, лауреатом якої став М. Горбачов в 1990 році. В цьому ж аспекті потрібно розглядати безпрецедентне рішення України, яка відмовилася від статусу ядерної держави, маючи в своєму активі третій за потенціалом в світі ядерний арсенал. Згідно зафіксованих в Будапештському Меморандумі 1994 року домовленостей з країнами, що гарантували безпеку нашій державі (США, Велика Британії, Російська Федерація) Україна відмовилася від статусу ядерної держави і передала свій ядерний арсенал (понад 1000 балістичних ракет з ядерними боєголовками) Російській Федерації, не отримавши відповідну фінансову компенсацію. При цьому, інфраструктуру базування, наведення і пуску ракет було знищено без можливості відновлення. 

Громадян України як і, без сумніву, всіх людей, які в наш час населяють нашу планету турбує той факт, що США та РФ цими днями розірвали договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності, який існував з 1987 року. Крім того, США розпочали виробництво ядерних зарядів малої потужності, що свідчить про новий етап початку гонки озброєння. В цій ситуації ми, українці, відчуваємо себе ошуканими. Адже, отримавши сумнівні гарантії своєї безпеки і недоторканності кордонів, Україна, слугуючи справі забезпечення міжнародної довіри, зменшення загрози глобальної військової катастрофи із застосуванням ядерної зброї, пішла на величезний ризик в 1994 році, який, з огляду на вище викладене, не виправдався. Саме Україна в цій ситуації має повне моральне право ініціювати та очолити рух за відновлення довіри між народами і знищення ядерної загрози нашій цивілізації. Дуже доречно нашій державі висунути зовнішньополітичну ініціативу на означену тему і зробити Київ світовим центром боротьби за мир і порозуміння між народами.

Звертаємось до Вас, пане Президент, з пропозицією прийняти відповідне рішення і розпочати консультації з країнами-членами ООН щодо організації та проведення всеохоплюючого міжнародного форуму з світових безпекових питань в столиці України м. Києві.