ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ЗАГИБЛИМ В ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ЗАГИБЛИМ В ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ.

В цей день більшість людей на Землі, хто пригадує події 73-річної давнини (таких зовсім мало залишилося), хто прокручує в пам’яті розповіді учасників лихоліття про страхіття війни, хто відтворює в пам’яті те, що вчив в учбових закладах з історії – всі ми сумуємо і безмежно жалкуємо про невинні жертви результату злочинного рішення декількох «вождів».

Є ще люди на пострадянському просторі, які святкують «перемогу». Вони мають розуміти: Друга світова війна для тодішніх громадян СРСР, до яких, на жаль, належали і українці, має вражаюче сумну статистику. Після багатьох років приховувань у відкритому доступі є таке:

 1. Населення СРСР з врахуванням захоплених територій згідно пакту Молотова-Ріббентропа – 195 млн. осіб.
 2. Загинуло громадян СРСР – 42 млн. осіб.
 3. Повернулося з війни інвалідів:
 • без однієї ноги – 3 млн. громадян СРСР;
 • без двох ніг – 1 млн.;
 • без однієї руки – 3 млн.;
 • без двох рук – 1 млн.;
 • без рук і без ніг – 86 тис.;
 • без геніталій – 40 тис.
 1. Найбільші втрати людей серед республік СРСР зазнала Україна.
 2. Втрати Німеччини – 6 млн. громадян.

Той, хто знає жорстоку статистику останньої світової війни і є адекватною людиною, день 8 або 9 Травня ніколи не назве святковим днем перемоги. Немає перемоги. Є колосальні втрати людей і матеріальних цінностей і це є приводом для смутку і скорботи. І ще потрібно обов’язково пам’ятати тих, хто загинув у полум’ї війни і тих, хто вчинив злочин проти людства – це буде запобіжником сьогоднішнім діячам-авантюристам, які загрожують людству зброєю.