Управління державою як гра в пісочниці.

За останній час, не дивлячись на літнє затишшя в політичному житті країни, відбулося декілька подій, які важко обійти стороною, не звернути увагу чи хоча б подумати про причини та наслідки того, що відбулося.

Зустріч президентів України та Білорусі сама по собі не мала великого значення. Кожен з президентів вирішував таким чином якісь свої питання. Але два епізоди, що сталися в залі, де проходила прес-конференція, запам’ятались і, в першу чергу тому, щоб звернути увагу на деякі обставини.

По-перше, вже стає недоброю традицією оголення інтимних частин тіла жінками (та й чоловіками теж – на Євробаченні під час виступу Джамали) в момент, коли проходять заходи з великою кількістю журналістів і, зрозуміло, під пильним контролем спецслужб. Рівень цього контролю, а тому і рівень професіоналізму контролюючих органів ми вочевидь побачили. А що, якби замість грудей другого розміру дівчині прилаштували за допомогою силіконових накладок груди четвертого розміру з пластидом чи ємкостями з високотоксичною речовиною?

До речі, службами, що опікуються безпекою на подібних заходах, керують особи з військовими званнями генерал армії. За які подвиги у нас в Україні присвоюють такі звання – не зрозуміло. Під час бойових дій, коли потрібно захищати державу, її цілісність, громадян України, їх не видно. Генерали з великими зірками помітні на парадах, святах, різних маскарадах. До речі, ще один генерал армії, який був міністром оборони і обіцяв парад перемоги в Севастополі, керує тепер службою охорони. До нього є дуже багато питань. Особливо після звинувачень кримінального авторитета Льоні Довгого в чисельних інтерв’ю, що заполонили інтернет.

По-друге, впав, втративши свідомість, голова Держприкордонслужби України. Звичайно, подібна ситуація викликає співчуття до хворої людини і можна тільки побажати здоров’я і довгих років життя генералові. Те, про що ми дізналися згодом, ті зміни, що відбулися у житті головного прикордонника як мінімум дивують. Звільнення з посади – це зрозуміло, потрібно поправити здоров’я. Призначення радником Президента – теж немає шкоди, хоча і користі теж не бачимо ніякої ні для держави, ні для людей. Наче немовляті соску дали, щоб не плакало дитя. Але ж у нас з’явився ще один генерал армії згідно указу Президента. Тут є питання. Можливо, Україна відновила територіальну цілісність? Можливо, кордон з Росією на Донбасі вже контролюється українськими прикордонниками, і ворожі потяги, військова техніка, гумконвої, бандитські формування вже не мають змоги вільно пересуватися нашою територією? Що зроблено такого головним прикордонником, щоб отримати таке звання. Невже це все через втрату свідомості?

Позбавлення громадянства України М.Саакашвілі – це ще одна подія, що зацікавила. Справа зовсім не в колишньому президентові Грузії, який два президентські терміни керував державою, а потім відмовився від громадянства своєї держави для того, щоб отримати громадянство України. Видно, з «патріотизмом» в нього все в порядку, і до нього є багато питань в Грузії, на які він не дуже хоче відповідати. Питання до керівників держави, які не зрозуміло як надає іноземцям громадянство і так само, не зрозуміло як його відбирає у них. Невже громадянство України зовсім знецінилося і його можна отримати або позбавитися з примхи якогось можновладця?

Коли діти в дитячому садочку бавляться в пісочниці, легко вибудовують фортеці, будинки і так само легко це все руйнують. При цьому ніяких наслідків. Тільки згаяний час. Якщо керівники держави починають бавитися в різні ігри, наслідки обов’язково будуть. В першу чергу іміджеві