Трагедія в Кемерово – проекція на Київ!

Те, що сталося в Кемерово, загибель 400 осіб за даними самих жителів Кемерово - трагедія страшна і жорстока. Не 64 людини, про яких говорить офіційна влада, а понад 400 осіб. Причому більшість діти, які в період шкільних канікул відвідали розташований в злощасному розважальному центрі кінотеатр.

Безумовно, буде розслідування, знайдуть і покарають винних - дітей ніхто не поверне. І це найстрашніше. Чому це сталось? Уже за попередньою інформацією можемо зробити висновок, що мають місце грубі порушення протипожежної та санітарної безпеки, будівельних норм і правил. Більше того, це було додатково зафіксовано контролюючими органами ще в 2016 році, але не усунуто. Мабуть, зауваження були зняті на підставі якихось документів або листів, до яких «додавалися» конверти з грошима. Інакше, чому не зупинили експлуатацію розважального закладу? Подібна трагедія не може залишити нікого байдужим, особливо розуміючи стан батьків і близьких загиблих. А тепер подивимося в світлі трагедії в «Зимовій вишні», саме так називається згорілий кемеровський розважальний центр, на те, що діється в Києві, в Україні.

У Києві величезна кількість будівництв, які ведуться з грубими порушеннями і багато в чому незаконно. Далеко ходити не будемо. Зупинимося на будівництві 23-поверхового будинку за адресою пров. Платонівський, 6 у Солом'янському районі столиці. Наша громадська організація (ГО «ГОПАК») за дорученням громадськості мікрорайону, залучаючи фахівців в сфері будівництва, юристів, виявила кричущі факти порушень будівельних норм і правил, а також протипожежних і санітарних норм. Порушення стосуються учнів СШ №7 та вихованців дитячого садка №223, території яких межують з будівництвом.

Проблема в тому, що зафіксовані порушення можуть призвести до трагедії, аж до смертельних випадків дітей. Але наші сигнали ні будівельники, ні влада міста і підлеглі їм контролюючі будівництво структури не реагують. Будівництво триває, як ми розуміємо, зі зняттям зауважень щодо порушень. Так само, як це було зроблено в «Зимовій вишні» в російському Кемерово. Чекаємо на трагедію?