Соціальна справедливість є там, де існує свідоме громадянське суспільство.

Весна почалася як літо – розквітло все і зразу, не очікуючи своєї черги цвітіння. На цей раз природа здивувала. Доводиться дивуватися і новим ініціативам наших державних управлінців. Чиновник в теплому кріслі ніколи не проявить ініціативи за збільшення своїх обов’язків. Ініціатива може бути направлена виключно в бік розширення прав чиновника і тільки активна громада може ці процеси врегулювати. Саме це і є основним меседжем, який ми хочемо донести до свідомості людей ось вже на протязі 4 років в своїх публікаціях. (http://ngo-gopak.com/gromadyanske-suspilstvo-chas-prokidatisya).

Сьогодні ми говоримо про речі, які стосуються усіх нас і явно вказують на безвідповідальність, безініціативність і відсутність бажання працювати на користь суспільства чиновників різного рівня і, в першу чергу, тих, хто займає вищі щаблі влади.

Ще недавно нам представляли як велику перемогу в боротьбі за соціальну справедливість те, що непомірно великі платежі за комунальні послуги значному прошарку населення компенсують субсидіями з державного бюджету. На це закладено в 2018 році 70 млрд. грн. Тепер же анонсується чергова перемога управлінців з Кабміну – перегляд умов надання субсидій бажаючим отримати ці субсидії. В тому числі, буде проведена оптимізація  означених видатків стосовно тих, хто субсидію вже на сьогодні отримує. Таким чином, є намагання зменшити бюджетні видатки на соціальну підтримку малозабезпечених людей. Знову ж таки, є і аргументація подібних дій – багато хто використовує можливість отримувати допомогу від держави, будучи заможними. Звичайно, це таке ж неподобство, як і те, коли сотня депутатів-мільйонерів з ВР України отримує компенсацію з бюджету за оренду квартир.

Але чому всі рішення з оптимізації видатків працівники відповідних відомств бачать лише в напрямку зменшення соціальних виплат? Чому ніхто з уповноважених чиновників не дивиться в бік тих фізичних і юридичних осіб, завдяки яким така ситуація з платоспроможністю населення України взагалі виникла? Чому досі не зупинена афера в ЖКГ і енергетичному секторі – сумнозвісна формула «Ротердам +» діє і нині. Ті ж, хто є основними одержувачами надприбутків від такого впровадження розрахунків, навіть не згадуються, хоча є якесь кримінальне провадження і веде його НАБУ.

Всім зрозуміло, що в державі, яка має 20 млрд. куб. м власного видобутку природного газу, вартість цього газу на внутрішньому ринку споживання має бути меншою, ніж в державі, де такого видобутку немає і там потреби населення задовольняються виключно закупівлею на зовнішніх газових ринках. Саме така алогічна ситуація виявляється, порівнюючи українські і молдавські платежі громадян за послуги ЖКГ.

Годі й очікувати логічних і справедливих рішень від можновладців-клептоманів. Свої права громадяни можуть захистити так, як це було на Майдані в Києві в 2013-2014 рр. У нас це завершилося невдало – результатом Революції скористалися непорядні люди. Сьогодні за приклад вирішення проблем в суспільстві можуть слугувати події в Єревані.

Без сумніву, ми переможемо! Слава Україні!