«Собака гавкає – караван іде!»

Київ заполонили плакати та білборди з фізіономіями і агітаційними закликами майбутніх кандидатів в президенти. У висловлюваннях немає меж, обіцянки зашкалюють. При цьому, обіцяють ті, хто вже мав змогу ті ж обіцянки виконати, тому що вже були при владі.

Новоявлений соціаліст І. Кива обіцяє повернути народу вкрадене владою. Включивши на мить логіку, розуміємо, що бачимо пряме звинувачення у злочині. Законодавча влада, виконавча влада, судова влада разом з Гарантом Конституції і його Адміністрацією з огляду на те, що ми читаємо на білборді, злочинці. Пан Кива в вочевидь має беззаперечні докази цього. Навіщо тоді очікувати вибори? Справедливість потрібно відстоювати негайно – всіх до суду! Але чудово розуміємо – нічого подібного не буде. Тільки, якщо так трапиться, і лідер соціалістів (з якого дива, не зрозуміло) стане президентом, все забудеться.

Хіба це вперше? Дивує інше. Чому на подібні звинувачення ніяк не реагують нині діючий Президент, Голова Верховної Ради, прем’єр-міністр і, звичайно, генеральний прокурор? Адже має бути хоча б якась честь і повага до себе. Тим паче, що весь цей бруд в такому вигляді видно і іноземцям. А в країнах Євросоюзу, куди ми так прагнемо вступити, подібні звинувачення викликали б кризу з наслідками або для однієї , або для іншої сторони аж до втрати посад і справедливого судового вироку.

Система управління українським суспільством вже давно адаптована до подібних висловлювань і звинувачень без відповідної реакції.  А це ніяк не може слугувати поліпшенню привабливості нашої країни в усіх сферах і поваги до українців, як до європейської нації. Хоча, нашим можновладцям не до таких «дрібниць» - є справи набагато важливіші.

Собака гавкає – караван іде.