Рух по колу.

Біля Верховної Ради чергова колотнеча. На цей раз ветерани-афганці, чорнобильці, шахтарі вимагають повернення пільг. Так трапляється кожен раз, коли допікає певну групу людей в нашому суспільстві і для того, щоб вирішити питання з соціальним забарвленням, що навіть прописано в Конституції, необхідно продемонструвати рішучість своїх вимог. В іншому випадку слуги народу мають коротку пам’ять, а на Конституцію України вони вже давно не звертають уваги. Гарант Конституції, замість того, щоб врегульовувати конфліктні ситуації, на кшталт наведеній, гасає по Україні, вишукуючи де б перерізати чергову стрічку при здачі новобудови в експлуатацію. Всім зрозуміло, що до тих подій всенародно обраний не має ніякого відношення, але на носі чергові вибори і ситуація вимагає.

До речі, про вибори. Ми є свідками завершення чергового кола з обіцянок і розчарувань. Двадцять сім років українці крутяться в каруселі, кожен раз починаючи новий оберт з надією, що попереду відкриються нові горизонти, настане щасливе життя. Але проходить час і ми знову там, звідки починали, розуміючи, що втратили час і ще більше відстали від тих, хто рухається вперед, досягаючи все нових і нових вершин.

Чи є надії щось змінити в нашій державі на цей раз, коли прийде час знову вибирати? З огляду на те, хто хоче нами покерувати і проявляє для цього активність в медійному просторі, можемо прогнозувати: нас очікує чергове коло з заміною декорацій по ходу.

Що ж робити? Робити потрібно те, про що говорилося вже давно – реальні, а не фіктивні реформи. Для цього потрібно всенародно (не окрема група) виставити вимоги і змусити владу провести глибоку реконструкцію країни.

Алгоритм цих перетворень:

  1. Порядок денний реформ (програма).
  2. Створення Кабінету Міністрів народної довіри.
  3. Побудова громадянського суспільства.
  4. Реалізація програми в режимі надзвичайного стану.
  5. Завершення першого етапу реформування країни, скасування надзвичайного стану і проведення виборів за новими принципами.

Тільки таким чином можемо розірвати хибне коло і зможемо, нарешті, отримати рух по прямій до процвітання нашого суспільства без корупції, брехні і зловживань. Тільки таким чином ми збудуємо державу, за яку не буде соромно ні нам, ні нашим нащадкам.