РЕФОРМИ ВІД НАРОДУ: ЗНАТИ, ЩО РОБИТИ, ЗНАТИ, ЯК РОБИТИ, БРАТИ І РОБИТИ, ВІДКИНУВШИ ВСІ СУМНІВИ.

Процеси, що відбуваються в світі людей на планеті Земля, мають певну динаміку і характерні особливості. Цивілізації виникають і зникають, але з часом завдяки появі нових технологій, розвитку науки, освіти людині стає жити комфортніше, зручніше і безпечніше. Це загальна тенденція розвитку людства. Але в цьому тренді на зростання благополуччя є виключення або життєві моменти, які пригальмовують загальносвітове зростання цивілізаційних активів.

Наші сучасники є свідками надзвичайно безпрецедентних випадків розвороту розвитку цілих держав в діаметрально протилежний бік від загальносвітових напрямків. Це було в Китаї до Ден Сяо Піна, це було в Камбоджі за часів панування червоних кхмерів і людожера Пол Пота, це відбувається і в наш час в тій же Північній Кореї. Ми також є свідками того, що в деяких державах відбуваються перетворення на благо всіх людей, які мешкають в цих державах, в прискореному режимі. І це стає прикладом для всіх інших, хто бажає рухатися в бік прогресу і добробуту. За прикладом можемо звернутися до того ж Китаю з часів початку реформ Ден Сяо Піна, до Південної Кореї, Японії і, звичайно, Сінгапуру з його лідером Лі Куан Ю. Добро чи зло для того чи іншого народу починається з ідеї і підтримки тієї сили, яка цю ідею проголошує. Саме перед таким вибором стоїмо ми, українці, в цей час на початку 2019 року.

Наша держава має колосальний потенціал для стрімкого зростання економіки і, як результат, поліпшення добробуту людей до найвищих світових рівнів. Наша країна може стати якраз тим прикладом, на який будуть рівнятися послідовники. Як це зробити? Це якраз і є та необхідність створити і проявити ідею, підтримавши яку всенародно, нашому суспільству вдасться вийти на високі темпи розвитку нашої економіки, а це, як відомо, локомотив розвитку всіх аспектів життєдіяльності суспільства.

Застосувавши прості організаційні методи, ми можемо навести лад в управлінні фінансовими потоками і забезпечити зростання ВВП вдвічі вже за один рік. Зупинка контрабандного перетинання товарів нашого кордону, налаштування раціонального, на користь державі використання природних ресурсів, створення умов для ефективної роботи основного активу нашої держави землі сільськогосподарського призначення – це все потенціал для швидкого старту в потрібному напрямку.

З огляду на те, що в Україні протягом всього часу незалежності розвивався державний устрій, який ми назвали спекулятивний лібералізм, що ніякого відношення до істинної демократії не має, нам, в першу чергу, потрібно налаштувати главенство демократії і принципів, що її підтримують, а це, як відомо, може бути тільки в тому випадку, коли в державі є відповідальне, вмотивоване, свідоме громадянське суспільство. Таке суспільство знаходиться в зародку і державні інституції мають створити атмосферу для його активного розвитку з виходом в найкоротший термін на реальну участь в державотворенні.

Ми стоїмо перед вибором і сьогодні найголовніше – не помилитися. Нас мають цікавити не обличчя кандидатів на ту чи іншу посаду в державі, а програми, з якими вони йдуть до нас, щоб покращити наше життя.