Прийшов час збирати каміння.

В українському суспільстві знову тривога. Черговий раз потрібно напружуватися, скасовувати звичний перебіг більш-менш налаштованого повсякденного життя. В школах скасували заняття, підприємства змушені працювати в режимі економії природного газу. Мова йде про зниження температури теплоносія в мережах теплотрас, що забезпечують обігрів житлових будинків. Все тому, що Росія черговий раз дала зрозуміти усьому світові взагалі та Україні, зокрема – гібридна війна, розпочата нашим східним сусідом, не закінчується. Вона приймає різні форми і по-різному проявляється. Єдине, що незмінне – це намагання максимально нашкодити Україні, зробити підлість в момент, коли цього ніхто не очікує. Захисники «рускаго міра» не беруть до уваги в цьому випадку, що від їхніх дій будуть страждати і «російськомовні» громадяни України. На цей раз в односторонньому порядку розірвали контракт з «Нафтогазом» і знизили тиск в газотранспортній мережі.

Що буде далі? Можемо сказати з впевненістю – все, що завгодно. Дуже дивно, що керівництво нашої держави за 4 роки війни з агресором цього не розуміє і, в результаті, ми постійно наступаємо на ті ж самі граблі. Є питання і воно, в першу чергу, до прем’єр-міністра: «Що це за підготовка до зими?» Адже восени доповідали про повну готовність. Зміна режиму роботи цілої держави через нестачу газу – це провал всієї роботи Кабміну, і в таких випадках прем’єр-міністр має добровільно піти у відставку. Особливо тоді, коли країна в стані війни.

Останній виступ президента Росії перед Федеральними зборами РФ є беззаперечним доказом посилення мілітаристських зусиль держави-агресора. Для України це означає загострення протистояння на Сході і, можливо, більш масштабні антиукраїнські дії з боку Москви. Якщо ж взяти до уваги виступ віце-спікера Держдуми РФ і кандидата у президенти Росії В. Жириновського, в якому він говорив про війну з переносом усіх бойових дій, включаючи і застосування ядерної зброї, на територію України, то виникає закономірне питання: «Чому досі без уваги залишається Будапештський меморандум 1994 року?» Саме зараз потрібно підняти питання щодо забезпечення гарантій Україні з боку США, Великої Британії та усієї світової спільноти. Як мінімум, має йтися про відшкодування втрат нашої держави при відмові від ядерної зброї, від її передачі і знищення інфраструктури забезпечення. Мова йде про державний актив на суму 300 млрд. дол. США.

Прийшов час не розкидати каміння, а збирати його.