Політична турбулентність в Україні.

Популістські заяви, шквал компроматів, відсутність проривних ідей, таких необхідних людям – це все є сьогоднішньою ознакою президентської виборчої кампанії в Україні. Розуміючи, які шалені кошти витрачають кандидати в президенти на агітаційні заходи, зомбуючи потенційних виборців, стає зрозумілим, чому 80% громадян України живуть за межею бідності. Адже для участі у виборчих перегонах, як нас інформують компетентні експерти, необхідно мати статки доларового мультимільйонера. Щоб перемогти у виборчому марафоні, потрібно витратити щонайменше 200-250 млн. дол. США. Звідки у людей такі кошти? Ось в цей момент і є можливість задавати питання і, в результаті, схопити за руку кожного, хто дозволив собі обкрадати громадян України – виборців.

Дуже цинічно виглядає дійство, коли злодій, що нещадно грабував та призвів до зубожіння цілі прошарки населення в державі, приходить до постраждалих і обіцяє зробити для них щось таке, після чого всім стане добре і бідних не буде. Залишається лише віддати свій голос на виборчій дільниці – майже останнє.

Фіксуються масові порушення виборчого законодавства і, поки що, наслідків для порушників не бачимо. Шоком стало те, що почули та побачили телеглядачі на каналі «Прямий» в програмі М. Ганапольського 21 січня цього року. Григорій Омельченко, генерал СБУ, колишній депутат ВР України багатьох скликань розповів про діяльність кандидата в президенти, який в теперішній виборчій кампанії має всі шанси стати переможцем, такі речі, що можливому президенту потрібно думати про захист в суді, а не про продовження виборчої кампанії. Але пройшло більше 10 днів і влада не реагує. Як це розуміти? В матеріалах Г. Омельченка йшлося про державну зраду, не меншу ніж зрада В. Януковича, засудженого за це на 13 років українським судом.

Дійсно, як сказав ведучий програми М. Ганапольський, після подібних заяв має відбутися наступне: відкриття кримінального провадження, за результатами якого має бути висунуте обвинувачення або заявнику, тобто Г. Омельченку, або означеному кандидату в президенти і, ясна справа, про подальшу участь у виборах навіть мови не може йти. Для того, щоб саме так трапилось, потрібна небайдужість громадян. А це можливо тільки там, де є свідоме громадянське суспільство.

Коли літак потрапляє в зону турбулентності, пасажирам пропонують пристебнути паски безпеки і пілот не виконує різких маневрів, щоб не призвести літак до руйнування. В Україні настав час турбулентності, правда, політичної і є дуже багато чинників, за рахунок яких намагаються в цей період нашу державу просто розвалити. Саме в ці дні в РФ виділено 350 млн. дол. США для інтенсифікації роботи російських спецслужб – це напряму пов’язано з президентськими виборами в Україні. Крім того, агресія східного сусіда з захопленням Криму і частини Донбасу, постійні бойові дії в Донецькій та Луганській областях і активізація російської п’ятої колони, представники якої активно приймають участь у виборах президента нашої країни, роблять сумнівною крайню необхідність саме в цей час проводити вибори. Можемо втратити те, що вдалося здобути такими важкими зусиллями. Можливо, з огляду на вище викладене, краще призупинити вибори в Україні, оголосивши надзвичайний стан, вийти з зони політичної турбулентності, навести лад, після чого провести чесні, демократичні вибори.