«Подвиг розвідника - 2».

... Радянський розвідник Олексій Федотов під іменем Генріха Еккерта відправляється в окуповану німцями Вінницю - необхідно добути цінну інформацію у ФАШИСТІВ ... Ми говоримо про «Подвиг розвідника» - про кінофільм, створений в 1947 році на кіностудії ім. Довженка, режисер Борис Барнет, в головній ролі Павло Кадочников. Фільм став певним явищем для тодішніх радянських, як кажуть, людей і цитати з нього до цих пір ходять в народі, в тому числі і серед українців. Тост «За НАШУ перемогу», сказаний радянським розвідником в колі німецько-ФАШИСТСЬКИХ офіцерів з наголосом на слові «НАШУ» мав подвійний зміст. Глядачі захоплювалися сміливістю свого героя і сміялися над тупістю ворогів, котрим невтямки про прихований зміст сказаного.

Спитаєте, чому говоримо про цей старий кінофільм? Відповідь проста і вона на вулицях українських міст, в столиці України. Вийдіть на вулицю зі своїх квартир, офісів, робочих місць і місць відпочинку і, куди б не лежав ваш шлях, вам не вдасться втекти від жорсткого погляду фізіономії в окулярах, який пильно вдивляється в обличчя кожного перехожого, так і просвердлюючи наскрізь. На бігбордах, рясно супроводжуючих вас на всьому вашому шляху, куди б ви не йшли, поруч з фізіономією в окулярах напис: «Потрібні НАШІ люди». Слово «НАШІ» виділено - це сигнал для «своїх». Хто ж це «НАШІ», а де «чужі»?

Аналізуючи, згадуємо, що фізіономія з бігборда раніше на екранах телевізорів говорила про «ФАШИСТСЬКИЙ переворот» на Майдані, про владу, яку захопили «бендерівці», про українця з Криму Сенцова, який для багатьох, треба розуміти «НАШИХ», є терорист і тому буде сидіти 20 років в російській в'язниці на півночі тієї ж Росії, про те, що тільки в союзі з Росією, яка окупувала Крим і частину Донбасу, Україна зможе подолати кризу і буде процвітати. Сюди ж можемо додати подвиги, що не приховуються - це «героїчний» порятунок М.Азарова, прем'єр-міністра злочинного уряду режиму Януковича, від «озвірілих бендеро-ФАШИСТІВ», деструктивні дії у Верховній Раді під час голосування за закони, покликані реформувати українське суспільство, українську державу.

Висновки з проведеного аналізу викликають асоціацію зі старим фільмом. Правда, в нашому варіанті відбувається презентація не кінофільму з одіозною людиною-артистом в головній ролі, а скоріше комплексне, довготривале реаліті-шоу. Коли ж до нашого аналізу додати знання того, що в Російській Федерації є загальноросійський молодіжний суспільно-політичний рух «НАШІ», створений адміністрацією президента Путіна, одним із засновників якого є В'ячеслав Сурков, який багато зробив для «кримнаша» і «новоросії» на Донбасі, відразу згадується цитата з ще одного радянського фільму: «А козачок засланий!» Залишається з'ясувати, хто замовник, хто сценарист, хто режисер, хто продюсер усього того, що відбувається з фізіономією в окулярах на рекламних щитах наших міст і на телеекранах України. Але це вже зовсім просто і під силу кожному!