Пилюка в очі – гроші в кишеню.

Тріскотня на вулиці в дворі житлового багатоквартирного будинку не дає можливості зосередитися, дратує. Виглянувши у вікно, бажаючі можуть побачити три особи чоловічої статі з ознаками розумової деградації на обличчі, що, в свою чергу, свідчить про відповідне відношення до алкоголю, виконують «важливу роботу». Вони, наче три богатирі з картини Васнєцова, ведуть війну з поодиноко стирчащим бур’яном, який росте на тому місці, де мав би бути газон з зеленою травою. Похитуючись та сварячись зі застосуванням слів ненормативної лексики, вони три години створювали атмосферу зайнятості і виконання певних обсягів роботи, що, ясна справа, потрібно фінансувати. Продуктивність праці тут не може братись до уваги, адже це бригада з трьох чоловік, один з яких косить, два інші носять паливо для двигуна косарки і «паливо» для внутрішнього особистого зігріву, в тридцятиградусну спеку створюють атмосферу уваги і піклування керуючої компанії ЖКГ про мешканців будинків, якими вона опікується.

Це саме в той час, коли прийшли платіжки за послуги, зокрема, за прибирання прибудинкової території, і там бачимо непомірне підвищення плати. В цю плату входить не тільки догляд за газонами, які відсутні, але й прибирання прибудинкової території, що за рік боротьби з чиновниками (мова йде про славнозвісний будинок №2 по вул. Богданівський в м. Києві) була таки заасфальтована. Правда, з порушеннями, виправляючи які, знову зняли частину асфальту і вже місяць не закінчують роботи. При цьому, гори сміття і пилу, як і раніше, залишаються на території.

Як це все функціонує, легко собі уявити. Керуюча компанія, не маючи відповідних для виконання функцій структур, практикує роботи по угодах з сторонніми профільними підприємствами. По факту угоди підписуються з компаніями, які надаються фірмами, так званими конвертаційними центрами. Для створення правдивої ситуації виконується необхідна робота на тяп-ляп силами випадкових «богатирів» за готівку. Готівка, зрозуміло, отримується завдяки перерахунку коштів згідно угоди з фірмою-«конвертом». Коло замкнулося.

Всі роботи, безліч різноманітних робіт, включаючи закупку посівного матеріалу і висівання трави на газони з наступним косінням і підсівом, керуюча компанія фіксує на папері для звітності. Нічого спільного з реальним виконанням робіт, з контролем терміну і якості виконання немає. Всі витрати, включаючи потреби власних і «верхніх» керівників фінансуємо ми – споживачі «послуг». А скільки їм потрібно, ми можемо легко порахувати, зазирнувши в платіжки за комунальні послуги. Потреби і вимоги мешканців будинків тут не враховуються.