Пакт Шустера-Коломойського.

Протягом останнього тижня в телевізійному просторі України спостерігалося обговорення скандалу, який відбувся на телешоу Савіка Шустера. Експерти, політичні оглядачі, ведучі телевізійних каналів в своїх розмовах ставали на бік то одного, то іншого опонента – чи Коломойський виграв, чи Шустер правий. І все це передавалося через екрани телевізорів глядачам, тобто, українцям.

В чому суть конфлікту? Свого часу С. Шустер своєю телепередачею співпрацював з каналом 1+1 і мав договірні відносини з паном Коломойським. Як з’ясувалося, було дві угоди – легальна для всіх і офшорна (нелегальна) для бенефіціарів. Щось подібне було в серпні 1939 року при підписанні пакту Молотова-Ріббентропа з його секретним протоколом. Мова йшла про 10 передач, які мав зробити на каналі 1+1 С. Шустер і за це отримав згідно таємної (офшорної) частини угоди 2,3 млн. дол. США. Але було зроблено всього дві передачі, тому що, зі слів пана Коломойського, Савік Шустер порушив угоду, взявши з учасників телепередачі додаткову плату в розмірі 50 тис. дол. США. Як одна, так і інша конфліктуюча сторона анонсували позови до суду.

Нікого не зачепило те питання, що бурхлива, неприязна дискусія велася навколо вкрадених у громадян України коштів. Сума, про яку йшлося і яка була озвучена Ігорем Коломойським, 2,3 млн. доларів – це, згідно відповідних статей Кримінального Кодексу України, належить до нанесення збитків в особливо великих розмірах.

Наявність такої інформації, яка зафіксована в ЗМІ, є підставою для відкриття кримінального провадження. Чи буде реакція правоохоронних органів?

Усім українцям, завдяки скандалу двох євреїв з іноземними паспортами на українському телебаченні на каналі з назвою «Україна», показали, яким чином за їхні гроші їх же і обдурюють, маніпулюючи їхньою ж свідомістю.