Обіцянки є – чи буде їх виконання?

На сьогодні передвиборча кампанія в Україні набирає оберти і це характеризується збільшенням кількості претендентів на посаду Президента України до 8 осіб, при тому, що подано документів на реєстрацію в ЦВК 14 кандидатами в президенти.

Зробивши короткий огляд передвиборчих програм, можемо говорити про те, що вони, ці програми, мало чим відрізняються одна від одної. Люди, серед яких немало тих, що в минулому мали відношення до корупційних скандалів, непрофесійних рішень з нанесенням збитків державі, взагалі, притягалися до кримінальної відповідальності, в основі програм закладають чесність і порядність як основний аргумент, що їх відрізняє від усіх інших. Якраз це має переконати виборця, що обраний ним президент зробить його життя краще. Але як краще це зробити програми не пояснюють.

Вочевидь, програми кандидатів в президенти – це той обов’язковий документ, який необхідно подати при реєстрації в ЦВК. І це зовсім не означає, що ця програма буде виконана. Для такого ствердження у нас є 27-річна практика. Отже, незалежно від того, кого українці виберуть 31 березня, має бути створена програма як порядок денний розвитку нашого суспільства, про що, власне, ми і говорили, як громадська організація, з самого початку нашого існування. І це має зробити громадянське суспільство і нав’язати свою волю новообраному Президенту України.