ОБІЦЯНКИ - ЦЯЦЯНКИ…

Пройшов місяць діяльності на посту Президента України В. Зеленського. Основне питання, яке задає собі виборець, що своїм голосом на виборчій дільниці 21 травня 2019 року посадив в крісло гаранта Конституції України відомого шоумена, звучить просто: чи не помилився я?

З огляду на те, що вже зроблено ЗЕ-командою, що сказано президентом, які анонси засилаються в суспільство новою владою на свої подальші кроки в зовнішній і внутрішній політиці, можемо сказати з великою вірогідністю, що виборець помилився. Не отримає він того, на що сподівався. 

Ось і останній вояж новообраного в Європу, його зустрічі з лідерами Франції та Німеччини показали, що нічого нового, революційного, як багато хто сподівався, у відносинах з партнерами в зовнішній політиці Володимир Зеленський не впровадить. Відсутність відповідної освіти, досвіду, власних ідей і досвідченої команди дається взнаки. Позитивом є те, що пан Президент підтвердив незмінність курсу в відносинах з Росією, безкомпромісність стосовно Криму і Донбасу.

Що стосується енергетичної безпеки України і загроз нашій ГТС у зв'язку з добудовою Північного потоку - 2 і зацікавленості в реалізації цього проекту з боку Німеччини, то ми знову виглядали "Попрошенками". Нічого не змінилося з часів попереднього президента, хоча теперішній президент нещадно критикував в «95-му кварталі» попередників за таку позицію. Це в той час, коли ми маємо розвідані поклади природного та сланцевого газу в таких обсягах, що могли б на 25-30 років не тільки забезпечити потреби нашої економіки, але й стати країною-експортером цього важливого енергетичного ресурсу, використовуючи свою ГТС та унікальні газосховища. Це дало б можливість розмовляти з західними партнерами на рівних і не звертати уваги на забаганки РФ. Більше того, Росія мала б додатково на європейському газовому ринку потужного конкурента з явними конкурентними перевагами (газові сховища, логістика) і з ресурсом на забезпечення поставок в 40 млрд. кубів на рік, а Україна в стосунках зі своїм східним сусідом мала б зовсім іншу "вагу", ніж сьогодні. Для цього потрібно просто мати розуміння важливості цього проекту, волю, наявність команди спеціалістів-професіоналів, вкласти 2-3 млрд. доларів США і за 3 роки ми забудемо про існування цієї проблеми.
Прогнози, які робилися в наших публікаціях раніше, нажаль, здійснюються. Кадрові призначення на посади в відомства, специфічна активізація певних груп олігархів, заангажовані рішення судів з резонансних справ, зміна риторики найближчого оточення президента в базових питаннях реформування країни і, саме головне, відсутність поваги до існуючих сьогодні законів України з боку новообраних - це ознака чергового обману або зради українського народу. Знову втрачаємо час замість того, щоб рухатись високими темпами вивіреним шляхом реформ до процвітання нашого суспільства. Жахливо те, що спитати немає з кого. Адже, виборець голосував за надумані ним же обіцянки-цяцянки, а не за конкретну програму розвитку держави.

Що ж робити в цій ситуації? Відповідь є і вона в публікаціях на нашому сайті: http://ngo-gopak.com/testimonial/reformi-vid-narodu-ekonomika-maie-strimko-zrostati

http://ngo-gopak.com/testimonial/formula-uspihu-dlya-ukrayini