Необхідний розворот.

Ні для кого не секрет, що демографічна ситуація в Україні на сьогоднішній день просто катастрофічна - смертність населення за даними Держстату вдвічі перевищує народжуваність. До цього додається масова еміграція активного, працездатного населення за кордон у пошуках кращої долі. Якщо така тенденція продовжиться, то незабаром цілеспрямовані українці роз'їдуться по світу, а та частина нашого народу, що залишилася - вимре від хвороб, наркоманії та тотальної бідності.

Цьому сприяє низка факторів. Здавалося б, такий позитивний фактор як «безвіз», що спрощує виїзд в країни Шенгенської зони, насправді відкрив ворота для масової міграції молодого, працездатного населення на роботу, студентів і учнів - на навчання з твердими намірами залишитися в Європі на постійне проживання. Нинішній стан охорони здоров'я в Україні не дозволяє надавати якісну медичну допомогу, а в деяких випадках - взагалі не дозволяє надавати будь-яку допомогу. І економічна ситуація - рівень життя, рівень доходів і витрат, в т.ч. на комунальні платежі, товари першої необхідності наближають нас до найбідніших країн Африки. Але країни Африки при цьому показують зростання економіки, в той час як Україна особливо цим похвалитися не може. Більше того, Україна з житниці, що ще недавно такою вважалася і грала ключову роль на зернових ринках світу, все більше перетворюється в імпортера продовольчої продукції або сировини для виробництва цієї продукції. Особливо насторожують тенденції з поставками пальмової олії. Так за період з травня по листопад 2018 року Україна імпортувала 205 тис. тон пальмової олії, що є рекордним показником. І нам не відомі програми уряду, які б змінили цю ситуацію. Нам відомі програми з підтримки зубожілого населення для оплати рахунків за ЖКГ, що є ні що інше як проїдання бюджетних фінансових ресурсів, які в свою чергу поповнюються за рахунок міжнародних кредитів.

Щоб домогтися розвороту в цьому негативному для України тренді якраз і необхідно зробити перетворення в суспільстві, які створять громадянські механізми контролю і управління процесами в країні.