Назарбаєв прийняв рішення.

Нурсултан Назарбаєв прийняв складне, як він сказав, для себе рішення: достроково піти у відставку. Майже 30 років лідер казахів був біля керма країни. Хоча відхід з поста президента країни зовсім не означає відмову від свого впливу на суспільне і політичне життя держави. Особливо, якщо врахувати посилення повноважень і прав Ради безпеки Казахстану, головою якої Нурсултан Абішевич залишається і далі. Тим більше, що ми маємо справу з азіатською країною, з особливостями її традицій у питаннях взаємин громадян і шанованого президента-правителя. Наступник Назарбаєва зачитав присягу і вступив на посаду до чергових виборів. Немає сумніву, що Касим-Жомарт Токаєв забезпечить наступність політики Н. Назарбаєва. З його вуст уже зійшла перша ініціатива: перейменувати столицю, місто Астану, на місто Нурсултан.

Однак, як тут справи з результатами 30-річного правління?

У 1991 році населення Казахстану становило 16,5 млн. осіб, в 2019 р. - 18,6 млн. Народжуваність - 1146 осіб на день. Смертність - 458 осіб на день. ВВП в 2017 р - 162,8 млрд. дол. США. У Казахстані живуть: казахи - 67,5%, росіяни - 20%, українці - 1,5% і безліч громадян інших національностей. Тут немає проблем з державною мовою і засиллям іноземців, навіть просто з представниками не титульної нації в інститутах управління державою. Всі свої обличчя.

Для порівняння, в Україні чисельність населення станом на 1 грудня 2018 року становила 42 млн. 177 тис. 579 осіб. У 1991 р. нас було 52 млн. А ось перевищення числа померлих над числом народжених склало 42 людини: на 100 померлих - 58 народжених. ВВП у 2017 році -112,2 млрд. дол. США.

Якщо врахувати, що ці дві країни старт в своєму розвитку після розвалу СРСР в 1991 році взяли одночасно і за економічним потенціалом на той момент Україна мала явну перевагу, то нам, українцям, є всі підстави заздрити Казахстану. У всякому разі, маючи подібну динаміку в наведених показниках, ми б пишалися собою. Тепер же у нас є привід в черговий раз замислитися: що у нас не так? Відповідь на це питання є, читай http://ngo-gopak.com/testimonial/reformi-vid-narodu-stvorennya-svidomogo....