НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ: "УКРАЇНСЬКИЙ ОСТРІВ".

Мова, історичне культурне надбання (віра - складова частина), земля - це є базові елементи фундаменту, на якому будується становий скелет державної архітектури. Лише потім слідує національна ідея, яка з часом може дещо трансформуватися відповідно до змін, що обов'язково мають бути в суспільстві, залежно від його розвитку і, в тому числі, у зв'язку з досягненнями науки, техніки, виникненням нових технологій, отриманням світовою цивілізацією все нових і нових знань про Всесвіт.

 

Національна ідея являє собою алгоритм побудови ДЕРЖАВИ для нації, що виникла в результаті міксу і групування базових елементів і народження фундаменту цієї будівлі. Так, як неможливо побудувати великий і надійний будинок без добротного фундаменту, неможливо цю будівлю створити і без проекту, який вкаже, що за чим має слідувати і що маємо в кінці всієї праці отримати і скільки усе це має коштувати. 

 

Чи не тому, що наше суспільство не визначилося з національною ідеєю (проект будівлі), Україна як держава на 30-му році своєї незалежності так і не може вийти з кризових ситуацій в різних сферах і, в першу чергу, в сфері економіки? Очевидно, що це питання риторичне. Саме так, тільки після формування в свідомості суспільства головної мети, розробки алгоритму для досягнення цієї мети і мобілізації зусиль усіх громадян на співпрацю для виконання величезних обсягів конкретної запрограмованої роботи, можемо розраховувати на кардинальні зміни на краще в існуючій ситуації. Настав час докорінно перебудувати залежне від інших країн  життя нащадків Б. Хмельницького і Т. Шевченка, що як прокляття переслідує українців віками на їхній землі.

 

"Український острів" у вируючому, штормовому океані людей, що живуть на планеті Земля - ось, що має стати національною ідеєю кожного українця, орієнтиром для них у виборі свого життєвого шляху і, в першу чергу, це має стосуватися тих наших співгромадян, які отримали мандати від народу на управління державою, регіоном, поселенням. Але назва не буде мати ніякого сенсу, якщо не наділити її чіткими супроводжуючими функціями. Саме так офіційно існує держава під назвою Україна, але люди, які живуть у всіх куточках світу і в їхніх жилах тече українська кров, самі вони вважають себе українцями, мають знати, що є "Український острів" зі своїми межами, правилами, традиціями, особливостями. Головне, там завжди на них очікують і саме там кожен з них може отримати захист, допомогу, консультацію, якщо потрібно, безкоштовну освіту або медичну допомогу, отримати у пільговому режимі громадянство і сертифікат на житло в Україні. Більше того, українці, які долею розкидані по всьому світові і не є резидентами нашої країни, мають знати, що є "Український острів" (держава Україна), який своїми структурами МЗС (міністерство закордонних справ, консульство) завжди допоможе їм у життєвих проблемах, які можуть виникати. 

Захист інтересів українців в усьому світі має бути одним з пріоритетів у функціях нашої країни. Для популяризації нашого життєвого стилю важливо буде влаштовувати всесвітні заходи на кшталт олімпійських ігор. "Україніада" -  так можемо назвати всесвітнє свято нашої нації, що має відбуватися раз на п'ять років з залученням усіх існуючих діаспор в інших країнах і широких верств населення України. Звісно, що це можливо лише у випадку надзвичайної успішності України, як країни, де вирішені всі питання життєдіяльності громадян: ефективна, постійно зростаюча економіка, люди живуть, відчуваючи захищеність, свободу, увагу з боку рідної держави стосовно своїх потреб, кордони країни надійно захищені, соціальні потреби людей вирішуються державою без нагадування з боку суспільства, беззаперечно працює Конституція і чинні правові норми, що є обов'язковими до виконання незалежно від статусу фізичної чи юридичної особи.

 

Здається, що мова йде про нездійсненне - якась хвороблива  фантазія. Але свого часу саме таким чином мислила переважна більшість людей на Землі відносно ідей Біла Гейтса, Ілона Маска, Ден Сяопіна чи Лі Кван Ю. Тільки після реалізації революційних ідей цих видатних людей, коли людство отримало продукти їхньої практичної, дуже важкої і дійсно героїчної діяльності, скептики визнали свої помилки і тепер користуються тим, що створено, наче це існувало завжди.

 

"Знати, що робити. Знати, як робити. Брати і робити, незважаючи на перестороги і сумніви" - ось формула успіху для України. Тільки вивірені, прораховані і зрозумілі всім людям кроки в створенні і впровадженні нових механізмів управління життям нашого суспільства, які здійснюватимуться надзвичайно високими темпами і характеризуватимуться отриманням результатів з заданою ефективністю, дадуть можливість отримати всенародну підтримку. Якраз те, що дуже необхідно реформаторам для докорінного знищення старої, вкрай прогнилої корупційної системи управління державою і впровадження нової системи управління, яка забезпечить отримання надзвичайно високих результатів, так очікуваних нашими громадянами впродовж, як мінімум, 30 років. 

 

Нажаль, подібні реформи теперішня українська влада здійснити не може, як не могли це зробити всі, кого ми обирали, починаючи з 1991 року. Не стоїть таке завдання, хоча мова ведеться. Все тому, що створена клептократична система управління державою, яка змушує і стимулює навіть тих, хто йде у владу дійсно з благими намірами, дуже швидко налаштовуватись на існуючий тренд у середовищі управлінців: максимальне особисте збагачення за рахунок держави і її громадян. 

Що стосується теперішнього гаранта Конституції України, то потрібно зауважити ще одну особливість. Як відомо, в дитинстві Вова Зеленський, маленький єврейський хлопчик, мріяв стати громадянином іншої держави, для чого інтенсивно самотужки вивчав державну мову - іврит. Видно, ще змалечку наш теперішній президент знав, що "Єврейський острів" в світі уже існує і там кожний з євреїв, що живе на Землі  може, за бажанням, отримати те, про що сказано в цьому дописі вище стосовно українців у разі створення "Українського острова". Їхній "острів" називається Ізраїль і в створенні цього феномену активну участь приймала уроженка Києва Голда Меїр. Отже, обраний українцями Президент в разі крайньої необхідності може скористатися можливостями, які йому забезпечила наша знаменита землячка з загадковим іменем Голда. Така необхідність може вже дуже швидко виникнути, наприклад, коли народу України увірветься терпець від абсурдних, абсолютно непрофесійних дій керованої Зеленським влади. В результаті чого Українська держава не тільки уже на межі економічної катастрофи, ситуація з коронавірусом через бездіяльність, а, можливо, і через злочинну фінансову оборудку на десятки мільярдів гривень, може закінчитися повним фіаско у вигляді дефолту. Ось це і є той бумеранг, який повертається до нас після того, як ми його запустили, обравши популіста В. Зеленського, навіть не поцікавившись його програмою дій на посту Президента. 

 

До речі, перевагами "Єврейського острова" інтенсивно користуються громадяни України єврейського походження у випадку загроз арешту після пограбування ними нашої держави на десятки і сотні мільйонів доларів США. Наше правосуддя не може дістати злочинців, які тікають до Ізраїлю, отримуючи громадянство цієї країни. Можемо пригадати людей, які таким чином відзначилися. Як свідчать засоби масової інформації України - це колишні українські високопосадовці Грановський, Злочевський, сюди ж відносять і колишнього мера Києва Черновецького і багато інших.

 

Що робити? Прокидатися громадянському суспільству, об'єднуватися навколо національної ідеї: створення "Українського острова". Створювати “Програму реформування країни від народу". Організовувати всенародне віче, згідно діючої Конституції, на якому приймати резолюцію, де має бути зафіксована програма реформування, визначений кабінет міністрів народної довіри на чолі з прем'єр-міністром, вимоги до президента і Верховної Ради замінити існуючий кабінет міністрів на запропонований народом, а також звернення українського народу до керівництва держав-підписантів Будапештського меморандуму (1994 р.), звернення українського народу до РадБезу ООН. І потрібно пам'ятати, що у народу, який домагається справедливості завжди існує надефективна зброя - АКТ ГРОМАДЯНСЬКОЇ НЕПОКОРИ.

 

P.S. Програма глибокого, докорінного реформування країни запропонована на сайті громадської організації " ГОПАК" ("Реформи від народу"). Також, на сайті ngo-gopak.com розміщений ефективний метод подолання корупції в країні ("Коефіцієнт запиту на розкіш").