Маємо приклад - потрібні дії.

Будь-які свята, що супроводжуються додатковими вихідними днями для працюючих людей, дають можливість, окрім самого святкування, зробити невелику подорож. Подорожі можуть бути різноманітними і вибір залежить від статків бажаючого подорожувати та його уподобань. Безумовно, «безвіз» в цьому аспекті додав нашим громадянам додаткових можливостей і набагато спростив всі процедури, що супроводжують виїзд за кордон. Тисячі українців скористалися такою нагодою на святкових вихідних, які щойно минули.

Враження від побаченого в країнах Європи, в Австрії зокрема, вже не шокують, не дивують, а просто змушують по-іншому мислити. Мислити і задавати собі питання. Основне з них: в чому відмінність українців від громадян тієї ж Австрії, чому у нас так кардинально, в гірший бік, відрізняється життя від того життя, яким живуть люди в Австрії?

Для того, щоб дати відповідь на це питання, потрібно побачити, які цінності є основою суспільства європейської держави. Турист з України звертає увагу на ті особливості життя австрійців, які є для них чимось абсолютно природнім і повністю зрозумілим. Таким, що створено необхідністю задовольнити потреби в нормальному, комфортному житті кожної людини. Без шику, без розкоші, що кидається в очі, але з максимальною зручністю і увагою по відношенню до людей з урахуванням потреб усіх верств населення і їхнього соціального статусу, з особливою увагою до людей з обмеженими можливостями. До речі, люди з обмеженими можливостями в Австрії мають змогу на рівні з усіма іншими кататися на лижах на схилах Альп, що вони і роблять з великим задоволенням за допомогою спеціального обладнання. Це вже не кажучи про туалети в громадських місцях, куди без проблем може потрапити будь-яка людина на візку.

Чиновники, яку б посаду не обіймали, не відмежовуються від пересічних громадян і завжди доступні для спілкування. Досить сказати, що бургомістр 150-тисячного міста легко розмовляє  з будь-якою людиною в своєму кабінеті, навіть з туристом, який заблукав в мерії, яка за сумісництвом є визначною історичною пам’яткою, що приваблює туристів. Тут відсутній режим перепусток і, тим паче, охорона. Бургомістру немає чого ховатися ні від туристів, ні від громадян свого міста, тому що у останніх ніяких особливих питань до нього немає – все працює в штатному режимі, все знаходиться у відкритому доступі і ніяких секретів від мешканців міста немає. Натомість бургомістр готується до свята, де буде зі склянки пити воду з річки, яка протікає через місто, на доказ того, що в Австрії річки – одні з найчистіших у світі.

Чисті вулиці, акуратні будівлі, напрочуд чітко працює громадський міський (та і сільський) транспорт, прилавки магазинів заповнені якісними продуктами харчування австрійського виробництва, звичайно, без ГМО і без мінеральних добрив. Замість мінеральних добрив консервативні австрійці використовують те, що використовували їх предки (і наші також) сотні років – перегній.

Саме головне в цьому – щасливі, усміхнені люди на вулицях міст і сіл. Це і є головною ознакою і оцінкою роботи австрійської влади. Хіба може в такій життєвій атмосфері бути щось подібне до ситуацій, які ми регулярно спостерігаємо в Україні? Наприклад, забудови висотними житловими комплексами центра міста всупереч думці і побажанням мешканців, які живуть поряд? Або побудова величезної релігійної культової споруди в парковій зоні, що належить громаді міста без її згоди? Не кажучи вже про те, що місцева влада протягом 8 місяців не може відновити асфальтне покриття на проїжджій частині дороги і це створює постійну аварійну ситуацію з загрозою для життя людей. Таке в них не може відбуватися апріорі. Тому, що працюють механізми в системі управління життям суспільства і в такій ситуації немає значення, хто бургомістр чи інший чиновник. Головне, що вони працюють сумлінно, виконують свої функції згідно посадових інструкцій. Якщо могло б таке статися і хтось з них захотів проявити самостійність в своїх діях з врахуванням власних інтересів, механізм, про який йдеться своєчасно відреагував би. Адже він, цей механізм, працює таким чином, що саморегулюється і запобігає подібним проявам.

Саме цим шляхом має йти Україна. Ми маємо не месію шукати, щоб за нас усе вирішив, а самостійно, відірвавшись від диванів і телевізорів, об’єднавшись, налаштовувати своє життя. Таке життя, яке потрібно нам і нашим дітям.

P.S. ВВП Австрії - 409, 32 млрд. дол. США,

ВВП на душу населення - 46 436 дол. США,

населення - 8,6 млн. осіб.

http://ngo-gopak.com/news/formula-uspihu-dlya-ukrayini.html