Корейський гамбіт.

Кім Чен Ин в Південній Кореї з візитом. Перед цим був візит північно-корейського лідера в Китай. Готується зустріч президента США Д. Трампа з керівником КНДР. Проанонсовані візити лідерів ще декількох країн  світу в країну, що розташована на північ від 38 паралелі Корейського півострова, зокрема Китаю. Якийсь дипломатичний прорив в міжнародних відносинах здійснила країна з диктаторським режимом, країна-вигнанець, як її до цього часу ще називають. Щось кардинально змінюється і дуже стрімко.

Синхронізація часу двох Корей за ініціативи з північної частини півострова, відмова КНДР від використання діючого ядерного полігону, анонсований саміт в Токіо за участі країн з Корейського півострова та Японії, докорінна зміна риторики в засобах масової інформації КНДР з агресивно-нахабної до демонстративно-толерантної та поступливої, аж, фактично, до відмови від своєї військової ядерної програми. Що це?

Відповідь дуже проста: на наших очах відбувається те, про що ми робили прогноз раніше – конвертація напруженості, штучно створеної за допомогою наявного ядерного озброєння, в матеріальні активи. КНДР, маючи декілька (5-6 одиниць) ядерних боєголовок з ракетними носіями сумнівної спроможності, зуміла, це вже очевидно, вийти з надскладної ситуації у відносинах з Південною Кореєю, Японією та США. І якщо гамбіт буде прийнятий опонентами Пхеньяна, залишиться тільки вітати увесь світ зі зняттям чергової ядерної проблеми – це з одного боку. З іншого боку, привітаємо молодого послідовника диктаторського клану Кімів з ефективною грою. Саме з такою грою, яку продовжує вести, але не так вдало, багаторазовий президент Російської Федерації. Зветься ця гра: «Держіть мене семеро – я навіжений!»

Що ж в результаті отримає Кім Чен Ин? Це питання вже інше і тут можемо тільки здогадуватися. Можливо, корейський народ нарешті нагодують вдосталь завдяки гуманітарній продовольчій програмі, зайдуть технології, кредити, західні корпорації заллють економіку Північної Кореї інвестиціями – все може бути. Але одне треба точно розуміти: лідер з Північної Кореї по максимуму використовує політичну ситуацію на Корейському півострові, створену ним же і, можливо, ми ще будемо свідками того, що два корейські лідери будуть номіновані (без Д. Трампа не обійдеться, за умови, що він уникне імпічменту) на Нобелівську премію Миру.

Це ще один урок нам, українцям – маємо на увазі Будапештський Меморандум 1994 року і сьогоднішні його наслідки. Маємо все зробити для того, щоб гарантії, які були надані Україні, працювали на користь нашій державі. Ці шанси є!