Європейську демократію в Україну!

Проект бюджету на 2018 рік переданий в парламент на обговорення. Голова ВР А. Парубій розраховує, що тиждень, який настав, буде результативним і документ буде прийнятий в першому читанні. Але, що уряд пропонує українцям?

В 2018 році планується зростання ВВП 3%, збільшення видатків на парламент на 36%, на Міністерство оборони – на 20%, на Нацполіцію – на 37%. Є збільшення видатків на медицину і освіту, але значно менше, ніж на силовиків.

В проекті бюджету не видно інноваційних механізмів збільшення дохідної частини. Ця проблема вирішується традиційно – зростання (приховане, через акцизи) податків, розпродаж державних активів (знову земля на продаж), підвищення цін на енергоносії і, як вишенька на торті, кредити від МВФ.

На фоні падіння внутрішнього споживання з 33 млрд. дол. США до 22 млрд. дол. США за дев’ять місяців 2017 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, інфляція становить 16%, а за останні 5 років – це вже 145% (а пенсія за цей час піднялася на 14%), міграція кваліфікованої робочої сили за кордон – 10 млн. наших громадян, зменшення поголів’я великої рогатої худоби та свиней до найнижчого рівня за весь період незалежності держави – це не ознака зростання, а ознака обвального падіння економіки.

І що б нам переможного не розповідав прем’єр-міністр, а він це вміє, факти свідчать про зовсім інше. Складається таке враження, що громадяни України і її керівники живуть в різних країнах: перші – там, де дуже погано, а другі – там, де все «в шоколаді».

В Греції, як відомо, все є. Але там в парламенті з безпекових міркувань надумали обмеження використання квадроциклів. В результаті, отримали миттєву реакцію підприємців, які побачили в цьому обмеження своїх прав і вийшли з протестами, паралізувавши столицю. Європейська демократія в дії!

Що ж потрібно можновладцям ще гіршого зробити українцю, щоб європейська демократія прийшла в Україну?