Є загроза – мають бути дії.

Секретар РНБО України пан Турчинов неодноразово звертав увагу українців на загрозу повномасштабного вторгнення на нашу територію з боку РФ. При цьому, завжди мав на те вбивчі аргументи. Ось і тепер, на вихідних, що минули, в ЗМІ був помічений виступ О. Турчинова стосовно цієї загрози. Наведена інформація, що базується на розвідданих  спецслужб України та країн НАТО, беззаперечно свідчить про агресивні наміри нашого східного сусіда. На кордонах з Україною Путін сконцентрував 250 тис. вояків, озброєних новітньою технікою. Крім того, ще треба враховувати військове угрупування Росії в Криму. А це 50 тисяч осіб зі збройним оснащенням, що включає в себе і ракети з ядерними боєголовками.

Отримавши черговий нищівний удар по своїй репутації після ракетної атаки сил коаліції в Сирії, старому-новому президенту Росії необхідно «давать отвєтку» згідно принципів, якими керується виходець з нетрів Санкт-Петербургу. Робити такі речі він буде, як ми тепер вже розуміємо, там, де немає шансів отримати «по зубах», так, як це було продемонстровано при анексії Криму в 2014 році. І маємо знати, що брехливої риторики в контрольованих адміністрацією Кремля ЗМІ стосовно збитих ПВО Сирії ракет, аж 71 одиниця зі 103 випущених силами коаліції, йому буде недостатньо.

Зрозуміло, що у наших державних діячів є поняття рівня загрози з боку РФ. Зрозуміло також, що потрібно працювати на дипломатичному фронті, залучаючи до активної підтримки України наших друзів, і це робиться, можливо, не так, як нам би того хотілося. Немає сумніву, що ведеться робота з оснащення нашої армії військовою технікою українського виробництва. Знову ж, можливо, не зовсім так, як нам того хотілося б. Але турбує те, що нічого не робиться в плані мобілізації, навчання, формування загонів самооборони серед громадян України. Цей могутній фактор стримування агресивних задумів вкрай знахабнілого московського правителя не задіяний до цього часу. Це при тому, що війна вже триває 4 роки. Потрібно зрозуміти, що в цей час всі чинники, які будуть використані для збільшення потенціалу спротиву нашої держави можливій агресії, будуть запобіжниками авантюрних, кривавих кроків таких людей, наділених можливостями чинити зло, як В. Путін.