Двері відчиняються, коли в них стукають.

Група людей, що об'єдналася в Вайбері для вирішення проблеми, яка утворилася навколо київської школи № 7 та прилеглого дитячого садочка в зв'язку з будівництвом чергової висотки в мікрорайоні Привокзальний, шукає шляхи вирішення цієї проблеми. Суть полягає в тому, що, ігноруючи думку громадськості, не проводячи за фактом слухання серед мешканців мікрорайону, в порушення всіх норм і правил, будівельна компанія «Житлоінвестбуд-УКБ» веде інтенсивні роботи з будівництва чергового житлового комплексу. При цьому в очевидь утискаються інтереси прилеглих до будівельного майданчика школи № 7 та дитячого садочка. Це відбувається настільки агресивно і явно, що немає сумніву в змові між міською владою, з одного боку, і власниками вищевказаної будівельної компанії, з іншого. Більш того, дивлячись на апетити горе-будівельників, швидше за все дуже скоро про існування дитячого садка і школи можна буде забути - на їхньому місці будуть стояти чергові висотки.

Неозброєним оком видно, що мікрорайон перевантажений новобудовами, які тут з'явилися за останній час і продовжують рости, як гриби після дощу. Власне, ніхто про створення нормальних умов для життя місцевих жителів і не думає. Технічні умови, якщо вони і є, швидше за все не виконуються, інженерні комунікації, соціальна інфраструктура знаходяться в жахливому стані - бенефіціари будівництв вичавлюють максимум, ігноруючи інтереси людей, що мешкають в цьому житловому масиві, не дивлячись на вимоги норм і правил у сфері будівництва.

«Молода» команда Л. Черновецького, здобувши владу в Києві, заробляла на тотальному розпродажу київської землі під забудову сумнівним фірмам, які реєструвалися на студентів - команда В. Кличка, не відновивши справедливість після попередників, заробляє на будівництві, не особливо дбаючи про дотримання процедур і правил. Але, в будь-якому випадку інтереси киян перебувають десь далеко з боку.

Як же бути? Як захистити свої інтереси мешканцям мікрорайону в нерівній боротьбі зі знахабнілими будівельними магнатами?

На ці питання відповідь така:

 1. Необхідно об'єднуватися зацікавленим людям (а це, очевидно, всі жителі мікрорайону), розуміючи, що без активного опору свавіллю їхні права будуть просто розчавлені.
 2. Використовуючи можливості депутатів, громадських організацій, адвокатів та юристів, підготувати і направити до відповідних компетентних органів позови і вимоги.
 3. Підготувати і запропонувати міській владі своє бачення розвитку мікрорайону.
 4. Існуючі конфліктні будівництва зупинити до прийняття міською владою рішення, що задовільнить населення мікрорайону.
 5. При необхідності підняти рівень вирішення конфліктних питань до прем'єр-міністра і Президента. І тут необхідно застосовувати будь-які методи, які, зрозуміло, узгоджуються з правовими нормами.

Наша організація при зверненні громадян, жителів мікрорайону, готова взяти активну участь у вирішенні назрілої конфліктної ситуації. Тим паче, що проблемні питання школи № 7 щодо облаштування спортивних майданчиків на території школи нам відомі не з чуток. (http://ngo-gopak.com/zvernennya/zvernennya-z-privodu-onovlennya-sportivn...)

Пора активних дій на захист своїх прав настала і це потрібно робити не відкладаючи. Двері відчиняються, коли в них стукають.

 

(Проект)

Вимоги
жителів мікрорайону Привокзальний до міської влади м.Києва з питань облаштування території та зміни планів будівництва.

 1. Зупинити всі будівництва, які ведуться на території мікрорайону Привокзальний до проведення громадських слухань та прийняття рішень по кожному будмайданчику.
 2. Передбачити найближчим часом реконструкцію існуючих об'єктів, що відносяться до загальноосвітніх (школа, дитячі садки) з доведенням їх рівня до європейських стандартів і з урахуванням збільшення числа учнів.
 3. Провести будівництво паркувального (гаражного) комплексу для жителів мікрорайону з метою розселення гаражного кооперативу «Попелюшка», на місці якого створити паркову зону (сквер «Європейський») з урахуванням потреб молодих мам - мешканок мікрорайону.
 4. Вирішити питання відселення комерційних фірм з будівель двох колишніх дитячих садочків по вулиці Стадіонній, які раніше були перепрофільовані. На базі комплексу будівель створити один дитячий заклад з відчуженням частини території під паркову зону.
 5. Провести реконструкції, капітальний ремонт інженерних комунікацій.
 6. Замінити покриття пішохідних тротуарів на плитку замість асфальту.
 7. Провести зміну в маршрутах руху автотранспорту з розширенням існуючих і створенням нових проїзних частин автодоріг.
 8. На місці будівництва житлового комплексу на Платонівському провулку запланувати будівництво водного комплексу (басейни) для потреб навчальних закладів та мешканців мікрорайону. Передбачити створення спортивно-оздоровчого центру на базі територій училища, школи і садочка.

 

Звичайно, скажуть, що забудови ведуться відповідно до Генерального плану розвитку міста, і будуть праві - так і повинно бути в місті, де дотримуються всіх процедур, пов'язаних з плануванням розвитку міста на тривалу перспективу. І, звичайно, такі плани розвитку міста узгоджуються з усіма зацікавленими організаціями та є підсумковим документом, який вироблений в результаті широкого обговорення, включаючи думку і побажання жителів міста. Але, дивлячись на потворні висотки, які виникають в різних частинах столиці (http://ngo-gopak.com/news/hto-v-misti-gospodar.html), можемо зробити висновок, що нічого подібного при створенні існуючого нині Генплану забудови міста не було, а створювали цей документ люди з дуже низькою кваліфікацією, з дипломами, купленими, швидше за все, у вестибюлі станції метрополітену.