Декларуй, не декларуй – все одно…

Настав час фіксації доходів в деклараціях за 2017 рік. Знову бачимо проблеми з подачею цих декларацій. Ці проблеми, звичайно, штучні, і при бажанні їх можна легко усунути. Але де те бажання взяти і, головне, в кого з можновладців воно буде? Адже, головне бажання в них - якраз ті статки, що випирають з усіх щілин, сховати від загального доступу. Ось і бачимо цю чергову комедію, коли потрібно щось показувати, а цього робити ніяк не можна. Результатом може бути звільнення з посади, а то і взагалі тюремні ґрати намалюються. Хоча е-декларації наших чиновників минулого року, що здивували увесь світ, так і залишилися порожньою формальністю. Хіба що, поговорили, зробили декілька ток-шоу на телебаченні, було про що розмовляти пересічним громадянам.

Для спуску пару і для можливості давати пояснення щодо таких нікчемних результатів чергової реформи, звільнили Голову НАЗК пані Н. Корчак. Це якраз та пані, яка за свою бездіяльність на важливій антикорупційній посаді виписувала собі і своїм підлеглим шалені премії і це при тому, що зарплата у них така, про яку кожен українець може тільки мріяти (128, 6 тис. грн. на місяць). До речі, солодке життя чиновників з НАЗК забезпечується  з бюджету держави. З того бюджету, який не в змозі забезпечити пенсіонерів, інвалідів, дітей, біженців з Криму і Донбасу соціальними гарантіями згідно Конституції.

Президент України теж подав декларацію про свої статки за 2017 рік. Тут ми можемо бути спокійні – все гаразд. При зарплаті 336 тис. грн. на рік його дохід склав 16,3 млн. грн. Відмічаємо як позитив, що при цьому на благодійність витрачено 200 млн. грн. Але чомусь наш Гарант активізувався стосовно введення в дію «нульової декларації». Про що ним особисто було сказано ще 12 березня 2018 року. Мабуть, трохи пече і є проблеми з поясненнями за рахунок яких активів ці статки виникають і, головне, немає, швидше за все, чіткої відповіді, як ті активи привласнювалися або створювалися.

Ми неодноразово наголошували щодо декларацій – декларації про статки кожного року мають подавати всі громадяни України, які досягли 18-річного віку, без виключень. Як саме цю норму впровадити http://ngo-gopak.com/news/gromadyanske-suspilstvo-pochinaietsya-z-social.... Саме головне, ми до цього обов’язково прийдемо, і саме це буде головним чинником подолання корупції без надмірних зусиль. Тим паче, що ці зусилля тільки імітують боротьбу з ганебним явищем в нашому суспільстві.