ДЕ МЕЖА ДУРОСТІ?

Як стало відомо, колишній в недалекому минулому керівник "Укравтодору" Славомир Новак заарештований в Польщі - інкримінуються корупційні діяння в період перебування на високій посаді в Україні. Цей іноземець був притягнутий колишнім керівництвом нашої держави (своїх не знайшлося) для вирішення загальноукраїнської проблеми, яка як раз полягала в тому, що через непереборну корупцію і розкрадання бюджетних коштів, що виділяються на ремонт, будівництво та утримання автомобільних доріг, останні ніяк не могли отримати статус європейських.

Досвід з паном Новаком з європейської країни під назвою Польща виявився вкрай невдалим. Наскільки невдалим, ми дізнаємося з матеріалів кримінальної справи. До того ж в конкретному грошовому еквіваленті. Але в будь-якому випадку, запросивши іноземця, ми не тільки не позбулися розкрадання державних (а значить народних) грошей, ми отримали нову, більш витончену схему пограбування країни із застосуванням "європейських стандартів" в цьому питанні.

Дуже бажано, щоб ініціатори запрошення в Україну цього іноземного "фахівця" понесли адекватне покарання. Хтось же знайшов його на нашу голову і, треба думати, не за спасибі. Хоча, хіба це перший подібний досвід? Маємо безліч прикладів безглуздих кадрових рішень в сфері керівництва, управління важливими державними підприємствами і навіть цілими галузями. Досить згадати грузина Квіташвілі, литовця Абрамявічуса, американку з українським корінням Яресько, поляка Войцеха Бальчуна, окрема розмова в тому ж ракурсі про Саакашвілі - можна продовжувати ще довго, але аналізуючи результати діяльності в Україні вище перерахованих (і не перерахованих) панів-іноземців розуміємо, що окрім репутаційних втрат і прямих фінансових збитків від їх діяльності українці більше нічого не отримали.

Вишенькою на торті в цій темі може стати останній скандал в засобах масової інформації, створений ще одним грузином - Давидом Жванія. Цей "спеціаліст" в різних галузях вирішив покаятися в своїх злочинних діяннях і заодно звинуватити 5-го Президента України в страшних злочинах. Треба думати, щойно народжений "праведник" отримав гарантії своєї особистої непідсудності від теперішніх можновладців в разі надання обвинувальних свідчень на П. Порошенка. Хто ці гаранти, легко здогадатися. Досить подивитися, кому вигідно в черговий раз облити брудом «багатостраждального» Петра Олексійовича і, хто його знає, можливо, таки засадити його за ґрати.

У будь-якому випадку Україні та українцям завдано колосальний моральний збиток і в центрі всього цього людина, в жилах якого тече не українська кров. Діє ця людина дуже бридко і підло і не в перший раз. Безумовно, все оприлюднене нею необхідно розслідувати і при наявності складу злочину винні мають бути покарані відповідно до закону. Але буде дуже доречно розслідувати діяльність самого Д. Жванія за весь період його перебування в Україні. Здається, це буде набагато цікавіше правоохоронним органам з точки зору ефективності в роботі, ніж те, що пропонується розслідувати по 5-му Президенту України.

Всі люди мають властивість робити помилки. Але є випадки, коли помилка людини завдає колосальної шкоди не тільки окремій групі людей - може постраждати ціле суспільство. Невірні кадрові призначення на керівні посади в державі як раз і відносяться до таких помилок. Люди з громадянством, відмінним від українського, з'являються виключно для того, щоб з легкістю "зрубати" якомога більше грошей. На жаль, невиправданими кадровими призначеннями грішили всі наші президенти. Не є винятком, в цьому сенсі, і нинішній.

Але черговий прихід до влади в Україні М. Саакашвілі - це просто безглуздя. Адже очевидно, що людині необхідно осідлати бюджетний грошовий потік в Україні для фінансування реваншу його політичної партії в Грузії. Тепер залишається визначити - чи є межі дурості у нинішнього українського гаранта.