"Де гроші, Зіно?"

Хоча зима ще дає про себе знати, весна 2018 року все таки настає. І основною ознакою цього для українців є не краплинки води з дахів, не поступове перетворення снігу на воду, навіть не спів птахів, які починають свої весняні співочі концерти, а дороги наших міст і сіл, дороги, що з'єднують населені пункти нашої країни, які разом із залишками криги і снігу втрачають асфальтне покриття. Якраз те покриття, яке клали в минулому році з великою помпою і масовим інформаційним супроводом в ЗМІ.

Автомобілісти кажуть, що в цьому питанні ситуація набагато гірша, ніж була навіть при «злочинній владі «папєрєдніков». До речі, дуже багато говорилося про крадіжку виділених коштів при підготовці автомобільних доріг до Євро-2012. Але поговорили і забули. Той, хто керував Укравтодором, Володимир Демішкан, живе в маєтку під Києвом не гірше якогось шейха з Арабських Еміратів і питань до нього чомусь немає у теперішньої влади. А ось стиль і методи керівництва в Укравтодорі, виходячи з ситуації на дорогах, не змінилися, не дивлячись на пафосні запевнення прем'єр-міністра про ефективне реформування галузі. За два роки, саме стільки В. Гройсман очолює Кабмін, можна було домогтися потрібних результатів хоча б в столиці. Але одна справа обіцяти і зовсім інша справа ці обіцянки виконувати.

Якщо ми говоримо про дороги, стиль керівництва добре видно на прикладі ситуації, яка спостерігається в Солом'янському районі столиці. На перехресті вулиць Богданівської та Стадіонної вже 7 місяців роблять ремонт асфальтного покриття після завершення ремонту теплотраси із застосуванням примітивної огорожі у вигляді насипу і якихось огороджувальних металевих конструкцій без жодних дорожніх знаків (на фото). Дивно, що тут ще не було аварій або травмованих пішоходів на переходах. Про це вже неодноразово повідомлялося в ЗМІ, але реагування немає. Проте, ми знаємо, що потоки машин, які проїжджають поруч, регулярно заправляються на АЗС паливом, в ціну якого закладено платежі в дорожній фонд. Тобто, гроші для ремонтних робіт, подібних до нашого опису, апріорі є.

Володимир Висоцький, в свій час, в пісні знав з кого спитати за відсутність грошей («Де гроші, Зіно?»). Хто нам відповість на таке запитання? Можливо, Гарант Конституції?