Давос – маяк світової економіки.

Світова спільнота останні дні з увагою слідкує за подіями в Давосі. Саме там, в Швейцарії, в цей час зібралися лідери держав, бізнесмени, кращі економісти, якраз ті люди, від яких залежать напрямки розвитку світової економіки вже в 2018 році і, можливо, на десятиліття вперед. Тому така увага з боку чисельних представників засобів масової інформації з усього світу до означеного світового економічного форуму.  Кожне слово уповноваженого представника тієї чи іншої країни негайно потрапляє на перші шпальти газет, на екрани телевізорів по всій планеті і не залишається без уваги аналітиків, експертів, політологів.

Які сигнали отримало людство з Давосу? Достатньо проаналізувати виступ президента США Дональда Трампа, представника національної економіки № 1 у світі, щоб зрозуміти – тенденції відносин між державами, навіть найближчими сусідами, змінюються. Основним каталізатором цих змін є якраз найпотужніша економіка світу, яка вустами свого президента дає сигнал на зміну тренду з глобалізації на протекціонізм у відносинах між державами.

Але чому, дивлячись на виступ президента України, на його висловлювання в колі президентів Литви та Польщі, стає соромно і відчувається, що червонієш? Можливо, тому що Польща, показуючи зростання економіки на рівні 4-4,5%, Румунія – на рівні 7%, Монголія – на рівні 10% (можемо робити перелік в такому ж дусі й далі), не маючи до цього обвального падіння економік, продовжують стабільне зростання і їхні лідери не мають потреби про це розповідати – за них все скажуть справи.

Можливо, ці неприємні відчуття в українця тому що, не дивлячись на створені антикорупційні органи (президент приписав цю заслугу собі), члени НКРЕКП продовжують в стилі навчених мавп піднімати руки, голосуючи за рішення, які вганяють в ще більше зубожіння переважну більшість українців. При цьому, в Україні навіть малі діти розуміють в чиїх інтересах «примати» голосують і будуть голосувати в подальшому за черговий «Ротердам +».

Хіба ж не будеш червоніти, розуміючи, що лідери, обрані тобою на керівні посади в державі, вихваляються ростом ВВП в 3%, знаючи, що до цього ВВП впав зі 195 млрд. дол. США до 85 млрд. дол. США і для повернення на стартові позиції 2013 року потрібні, з означеними темпами росту, десятиліття. Це при тому, що світова економіка за прогнозами має в цілому зрости на 3,9%.

Маяк встановлюють люди для тих, хто в дорозі і не хоче збитися з цієї дороги, і вже від подорожуючого залежить – звернути чи рухатися по шляху на сигнал. Маяк з Давосу дав сигнал. Головне, щоб в Україні зрозуміли цей сигнал і вибрали вірний шлях. Ознакою цього має стати зміна орієнтирів в економіці зі спекулятивного на реально виробничий, що дасть можливість наповнення внутрішнього ринку продукцією з високою доданою вартістю власного виробництва та змогу ці конкурентоспроможні товари експортувати на світові ринки.

http://ngo-gopak.com/news/formula-uspihu-dlya-ukrayini.html

http://ngo-gopak.com/testimonial/koeficiient-zapitu-na-rozkish-v-fedoris...