Біг по колу, або боротьба з корупцією.

коефіцієнт запиту на розкіш

Переглядаючи програми по телевізійних каналах України, чомусь включаються деякі асоціації. Кожна людина, мабуть, бачила в своєму житті, як маленьке, нерозумне кошеня ганяє по колу за своїм хвостом, марно намагаючись його зловити. І якщо в якийсь момент, скрутившись в бублик, вдається дурненькому вкусити себе за свій же впійманий орган, то від болі в цей же час хвіст відпускається. Це виглядає досить кумедно і неабияк веселить. Нам смішно, тому що ми своїм людським розумом розуміємо те, що не може зрозуміти дурненька домашня тваринка. Чому ж виникають такі асоціації при перегляді телевізійних програм?

На  ТВ каналі 24 ведучий однієї з політичних програм пан Шабунін, розмахуючи руками, експресивно розповідає про корупційні діяння Голови САП пана Холодницького. Пам’ятаємо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура – це недавно створена структура в системі Генпрокуратури України на вимогу міжнародної спільноти, на вимогу громадських антикорупційних організацій України, в число яких входить і Центр протидії корупції Віталія Шабуніна. Для повного «антикорупційного щастя» залишається створити «антикорупційний суд». Нам давали зрозуміти, що тоді корупція в нашому суспільстві, як явище, майже зникне.

Але що тепер? Невже коло замкнулося і всі ми разом взяті побачили, що робимо те саме, що і нерозумне кошеня, ганяючись за своїм хвостом? Яка тепер може бути довіра в суспільстві до НАБУ, НАЗК та і до молодих «антикорупціонерів», які агітують, а самі не можуть детально пояснити звідки у них їхні статки. При цьому, чомусь їх дуже турбує вимога подавати е-декларації.

Потрібно закінчувати цю дурість, нав’язану зовні і приступити до створення нормальної системи управління нашим суспільством. Це має бути система, в якій діють механізми протидії корупції, які не потребують створення спеціальних органів. Адже у випадку створення особливих, спеціалізованих структур так чи інакше виникає середовище для корупційних проявів, про що красномовно свідчить процес, розпочатий НАБУ, Генпрокуратурою проти Голови САП Назара Холодницького. Запобіжниками проявам корупції в новостворених антикорупційних органах ні молодість, ні височенні зарплати (200 тис. грн. на місяць) не стали.

http://ngo-gopak.com/news/gromadyanske-suspilstvo-pochinaietsya-z-social...