БЕЗ ФАХІВЦІВ ЗМІН НА КРАЩЕ НЕ БУДЕ.

Закінчується 2019 рік. Вже зовсім швидко будемо зустрічати рік білого щура. Яким чином ми це будемо робити залежить, в тому числі і від того, як складуться відносини в газовій сфері між Україною і Росією. Угода, діюча на сьогодні між Нафтогазом (Україна) та Газпромом (Росія), закінчується саме 31-го грудня і питання щодо пролонгації діючої домовленості або підписання нової сторонами не узгоджено. Ось і виявляється, що в черговий раз під Новий рік можемо отримати "подарунок" від "російських братів". 

Ніяк українці не можуть вирішити важливу проблему з забезпеченням своїх потреб у газопостачанні підприємств і домогосподарств без сторонньої допомоги. Хоча всі можливості для цього є. Більше того, Україна може, забезпечивши свої потреби,  перетворитися з імпортера природного газу на експортера. Ціна цього перетворення 3 млрд. доларів і два роки роботи. Чому у нас ніхто цим питанням не переймається? Адже, домовлятися з країною-агресором, що бажає знищити нашу державу в усіх сенсах і для цього інтенсивно будує в обхід України газотранспортні артерії, безглуздо. Не для того росіяни вклали 23 млрд. доларів США в інфраструктурні проекти, щоб потім В. Путін пішов на зустріч з президентом В. Зеленським і домовився прокачувати в Європу газ через газотранспортну систему України.

Тільки з позиції сили ми можемо розмовляти з нашими східними сусідами і таку позицію належить створити. Тим паче, що напередодні Україна в черговий раз отримала перемогу в європейському суді за позовом Нафтогазу до Газпрому. Це доводить, що у нас є чудові фахівці, які можуть професійно захищати інтереси країни в міжнародних судах і відшкодовувати збитки. 

2,6 млрд. доларів США, які мають бути виплачені українській державній компанії Газпромом за рішенням суду - це заслуга групи українських фахівців і, в першу чергу, заступника міністра закордонних справ О. Зеркаль. Дивно, що ця чудова, розумна, гарна жінка, яка на своїй посаді проявила себе як патріот України і висококваліфікований фахівець, звільняється з роботи. Очевидно, що саме такого "замісу" людей, як пані Зеркаль, сьогодні в наших владних структурах критично не вистачає. Не можуть показувати такий рівень роботи прем'єр-міністр, що їздить по кабінету на самокаті, чи міністр економічного розвитку, який сам казав, що не знає економіки і вважає себе дебілом. 

Потрібно навчитися цінувати розумних людей, яких серед нас немало, дати можливість їм проявити себе в служінні українському народу. Тільки громадянському суспільству таке завдання під силу.