2,5 РОКИ - ВІД ШКОЛЯРА ДО СТУДЕНТА-СТАРШОКУРСНИКА.

Хто з людей не пам'ятає свої шкільні роки і учнів-однокласників, які на уроці, намагаючись отримати відзнаку вчителя, навперебій тягнули руки, щоб мати можливість викласти все, що є в голові. Частіше всього це виглядало досить комічно, оскільки такий учень знав дуже мало і, зазвичай, не по темі. 

Саме так виглядав на початку наш президент, що був обраний 73% українців, які прийшли на виборчі дільниці в квітні 2019 року. Особливо ця вада була помітною підчас спілкування Володимира Олександровича з Президентом США Д. Трампом. 

Що змінилося за два з половиною роки управління державою В. Зеленським? Візит нашого теперішнього гаранта в США і зустріч з президентом Д. Байденом показав суттєві зміни - першокласник перетворився на студента старшокурсника. Вже може розмовляти по темі, не блукаючи думками і висловами, не перескакує з одного питання на інше, має належний статусу зовнішний вигляд, та й не видно серед супроводу нашого президента неголених, від того на вигляд брудних, фізіономій придуркуватого штибу. Чомусь, наче, навчився. 

Так, але знову ж, хоч студент уже в професії, він не виявляє необхідних ініціативи і креативу, а очікує підказки і допомоги від нового учителя. Для того, щоб отримати добру оцінку на цей раз, на відміну від того, коли йому експромтом хотілося завоювати прихильність свого кумира, заглядаючи йому в очі, до того наробивши безліч дурниць (чого варте відведення військ на Донбасі із залишеними облаштованими позиціями), наш студент добре вивчив написаний новий сценарій своїх дій. Це дало, в результаті, зміну наративів і риторики. Дійсно, хто може заперечити, що Володимир Олександрович змінив свої гасла, якими керувався, управляючи складним державним механізмом? Адже, основне гасло було: "какая разніца", а стало: "Україна понад усе". 

Багато хто з людей почав говорити про бандерівця Зеленського на відміну від того, що ще недавно говорилося про нього ж, як про "колаборанта" і "сепара". Дуже хотілося б вірити, що такі зміни трапились в результаті докорінної трансформації світогляду людини. Хоча, скоріш за все і на превеликий жаль - це просто таким чином написаний текст. Хто його знає як напишуть в офісі президента в черговий раз і що в результаті ми і весь світ почує з вуст президента України. Все залежить від політичної кон'юнктури в конкретний момент. А як хотілося б визначеності, чіткості і впевненості в діях вищої посадової особи України. Адже очевидно, що українцям потрібно не радіти з приводу подачки в шістдесят мільйонів доларів від уряду США, а домагатися відшкодування в триста мільярдів доларів за відмову України від ядерного статусу і передачі без оплати ядерного арсеналу. 

Потрібно розуміти, що на той час (1994 рік) Україна володіла третім за чисельностю активом ракет з ядерними боєголовками. Саме активом, при чому державним, тому що озброєння має ціну. Цю ціну заплатили мільйони українців, які створювали зброю "стримування", відмовляючи собі багато в чому. У нас є всі підстави вимагати відшкодування втрат від того, що трапилось після підписання Будапештського меморандуму (1994 р.) і виконанням Україною його умов.

Тепер саме час виконувати свої зобов'язання країнам-гарантам, що підписали цей міжнародний документ. Тим паче, що один з цих гарантів (Росія) грубо порушив взяті на себе зобов'язання, захопивши 7% території України. Сполучені Штати Америки, як і Велика Британія теж підписували меморандум і мають нести відповідальність по гарантіях, що надавались. Ось про які речі має йти мова між президентами України  та США - ЦЕ В ПЕРШУ ЧЕРГУ!   

Чи може президент України В. Зеленський вирішувати питання такого рівня? Очевидно, що поки він вчиться і фактично є студентом - ні. Скільки ще потрібно часу , щоб він навчився і став державником? Ніхто цього не скаже, а Володимир Олександрович уже приміряється до другого терміну на посаді N1 в державі. В цій ситуації своє слово має сказати ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО і воно його обов'язково скаже уже в найближчий час.