12 днів перед Новим Роком.

Останні два тижні перед Новим роком для багатьох людей є передоднем свята, очікуванням дива, появою надій, що рік прийдешній буде щасливішим і радіснішим, ніж рік, що минає. Багато в чому це передчуття змін обумовлене зміною календарних циклів, але, тим не менш, саме в цей час в повітрі відчувається дух якоїсь магії, що неможливо пояснити виключно зміною дат.

Багато століть тому наші предки ставилися з особливою пошаною до цього періоду - дванадцяти днів після зимового сонцестояння, наповнених очікуванням відродження світлої енергії. Саме в цей час відбувалося народження Сонця-Ярила, яке ототожнювалося з Божественним Світлом, що наступало відразу після трьох найдовших ночей у році - 21-23 грудня. У ці дні наші предки святкували початок нового циклу - Кола Року, веселилися і будували райдужні плани на майбутній рік. І якщо говорять, що думки і слова мають тенденцію матеріалізовуватися, то небувалу силу в цьому процесі вони здобувають саме в ці дванадцять днів. Звідси бере витоки прикмета: «як зустрінеш Новий рік - так його і проведеш». Тим паче, що наше улюблене свято Новий рік припадає якраз на кінець цього періоду.

Предки знали особливості цього часу і здійснювали певні ритуали, спрямовані на благополуччя, творення, мир, багатство, щасливе життя. Своїми позитивними думками, словами, діями вони закладали фундамент щасливого життя на майбутній рік. Вони святкували і веселилися, щиро радіючи початку нового циклу і впускаючи в своє життя достаток і щастя. Вважалося, що в ці дні не можна піддаватися смутку, сумнівам, зневірі в себе і в свої сили, робити негативні прогнози щодо себе, інших людей і суспільства в цілому. Адже з них тоді буде складатися дорожня карта подій, які відбудуться в наступному році.

Відлуння цих давніх традицій залишилися в генетичній пам'яті індоєвропейських народів, що проявляється зараз у всесвітньому святкуванні Різдва, яке також випадає на цей 12-денний період. Хочеться відзначити, що особливо сильні традиції весело святкувати Різдво і відпочивати на різдвяних канікулах саме в розвинених європейських країнах, у тих народів, де високий рівень життя і «індекс щастя».

Ми, українці, довгий час взагалі були позбавлені можливості святкувати ці свята, нам залишили один Новий рік. Можливо, відродження прадавніх традицій тих часів, коли наші предки шанували свободу, красу у всіх її проявах, поважали закони Всесвіту і жили в гармонії зі Світом, і приєднання до всього цивілізованого світу у святкуванні Різдвяних свят дасть нам можливість переключити наше колективне несвідоме з позиції « життя-зубожіння» на позицію «Життя-процвітання», перетворить наш національний комплекс «меншовартості» на гордість за всіх нас, хто живе в Україні, і виб'є, нарешті, з нашої свідомості виплеканого століттями внутрішнього раба.