Я і всесвіт

Сьогодні, 14 вересня, древнє поліське містечко Коростень зустрічає гостей з усієї України та з-за кордону. Кожного вересня, починаючи з 2008 року, тут відбувається Міжнародний фестиваль дерунів - День Деруна, свято смачної національної страви українців, приготовленої з улюбленої картоплі. Фестиваль завжди проходить в центральному парку міста - Древлянському. Саме тут можна зануритися поглядом у глибину століть і на мить уявити собі, що бачиш на власні очі княгиню Ольгу, яка за переказами провела останні роки свого життя в Іскоростені.

Починаючи з середи, як за помахом чарівної палички багато землян відчуло занурення в безодню власних страхів, невпевненості, сумнівів, душевних метань. Ця метаморфоза сталася як на індивідуальному рівні - зміна настрою окремо взятої людини, втома, апатія, небажання працювати, так і на колективному - агресивна поведінка натовпу, велика кількість аварій на дорогах внаслідок неуважності, неадекватні вчинки і рішення можновладців.

На грецькому острові Крит в Егейському морі знаходяться загадкові руїни Кносського палацу, в якому жив і правив напівміфічний цар Мінос, що був за легендою одним із синів Зевса Громовержця і Європи.

Загадковий і далекий Уран - сьома від Сонця планета Сонячної системи. Планета-гігант, маса якої перевищує масу Землі в 14,5 разів, а діаметр - в 4 рази. Уран настільки далекий від Сонця і Землі, що своє повне коло навколо нашого світила робить за 84 роки - фактично, це одне людське життя.

У нашому світі досі де-не-де залишилися загублені куточки планети, куди негативні аспекти сучасної західної цивілізації ще не дісталися. У той же час в цих місцях живуть не дикі, напівголі аборигени, а цілком освічені і культурні люди. У такі місця не так просто потрапити, потрібен дозвіл на в'їзд. Туди не літають щоденні чартери, немає готелів з системою all inclusive, немає стандартного пакету послуг для відпочивальників з аніматорами та аквапарками. Тому і самих туристів там не багато.

Спостерігаючи за тихим, розміреним життям в маленьких, затишних містечках Південної Європи, стає зрозуміло, чому посмішки їхніх мешканців дуже щирі, чому вони завжди раді незнайомій людині, чому завжди готові запропонувати свою допомогу. Відсутність суєти, «години пік», змагальних моментів на основі заздрості, агресії і бажання довести свою перевагу формують дуже здорову і спокійну атмосферу, в якій місцеві люди просто живуть і насолоджуються кожним моментом свого життя.

Сучасний ритм життя змушує людей відчувати гострий брак 24 годин на добу, щоб все встигнути. Ось якщо було хоча б 26 годин, ось тоді ... Життя проноситься повз в метушні. Бракує часу навіть завершити повсякденні справи, не кажучи вже про особистий час, виділений виключно на себе, на свої глибинні потреби, наприклад, почитати книгу, погуляти в парку, послухати музику, при цьому не супроводжуючи ці заняття розмовою по телефону або домашнім прибиранням.

В середині літа українці відзначають загадкове і містичне свято – Івана Купала. Це свято колись давно припадало на день Літнього Сонцестояння. Здавна вважається, що в ніч на Івана Купала духи землі, води і вогню допомагають людям, тож у всіх нас є шанси отримати від древніх могутніх сил допомогу у важливих справах. Духи вогню дарують силу та натхнення, духи води зцілюють емоції та приносять радість, а духи землі нагороджують багатством. 

Найвідоміші ритуали на Івана Купала – це стрибки через багаття, купання у водоймах з пусканням віночків та пошуки квітучої папороті.  

Червень – найкращий місяць року. Початок літа, все іще попереду – і тепло, і багатий врожай, і чимало часу, проведеного в найулюбленіших місцях. Передчуття відпочинку і літніх вражаючих подорожей. Свобода від навчання і маса вільного часу, який можна з користю провести для особистих потреб, у дітей та студентів – і, саме головне, ця свобода щойно почалася і, здається, не закінчиться ніколи. Ніжна, смарагдова зелень, ще не спечена палаючим серпневим сонцем. Всюди барвисті квіти, солодка черешня і яскраво червона, пахуча полуниця.

Страницы